A. Armonaitė: Lietuvos piliečiai galės dalyvauti astronautų atrankoje | kl.lt

A. ARMONAITĖ: LIETUVOS PILIEČIAI GALĖS DALYVAUTI ASTRONAUTŲ ATRANKOJE

  • 51

Lietuva skuba tapti asocijuota Europos kosmoso agentūros (EKA) nare, kad jos piliečiai dar šiemet galėtų dalyvauti astronautų atrankoje, sako ekonomikos ir inovacijų ministrė.

„Skubame, nes norime per gegužės mėnesį ratifikuoti šią sutartį, anksčiau nei planuota, kad Lietuvos piliečiai taip pat galėtų sudalyvauti astronautų atrankoje“, – Vyriausybės posėdyje trečiadienį sakė Aušrinė Armonaitė.

Pasak jos, narystė agentūroje bus naudinga ir verslui, ir mokslui, kurie galės naudotis agentūros programomis. Ministrė pažymi, kad Lietuva galės rinktis, kokiose EKA programose dalyvauti.

Vyriausybė trečiadienį nutarė kreiptis į prezidentą, kad jis pateiktų dokumentą ratifikuoti Seimui.

Susitarimą dėl narystės EKA pasirašiusi A. Armonaitė teigė, kad tai šaliai kasmet atneš apie 8,4 mln. eurų grąžą.

Ministerijos teigimu, skaičiuojama, kad kosmoso programų dalyvių tiesiogiai investuotas 1 euras sukuria ne mažiau kaip 3,5 euro vertės. Be to, narystė sustiprins šalies mokslo ir verslo konkurencingumą.

Susitarimui įgyvendinti kasmet reikės skirti 3 mln. eurų valstybės biudžeto lėšų. Pasak A. Armonaitės, per EKA programas atgal į Lietuvą grįš apie 80 proc. šių lėšų.

Lietuvos ir EKA sutartis iki rugsėjo 27 dienos turės būti ratifikuota Seime, iki tol Lietuva išlaikys bendradarbiaujančios su agentūra valstybės statusą.

Rašyti komentarą
Komentarai (51)

Cha cha cha

Armonaitė – sijonuotas Lietuvos Putinas. Skirtumas tik tas, kad Putinas, neturintis analogų pasaulyje idiotas, o Armonaitė šiek tiek mažesnio kalibro.

cha cha

šita valdžia gali be atrankos skristi į kosmosą.aplamai ,tai LT gyventojai visi astronautai .ir fokusininkai .Uždirba tūkstantį eur ,bet turto per porą metų turi už mln...

Anonimas

uuo anukelis kosmonautu bus,skris i marsa
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS