„Lietuvos geležinkeliai“ informavo „Belaruskalij“ apie nutarimą sutartį pripažinti negaliojančia | kl.lt

„LIETUVOS GELEŽINKELIAI“ INFORMAVO „BELARUSKALIJ“ APIE NUTARIMĄ SUTARTĮ PRIPAŽINTI NEGALIOJANČIA

„Lietuvos geležinkeliai“ (LTG) oficialiu raštu informavo Baltarusijos bendrovę „Belaruskalij“ apie Vyriausybės nutarimą nuo vasario 1 d. bendrovių turimą sutartį pripažinti negaliojančia. Oficialus raštas Baltarusijos bendrovei buvo išsiųstas pirmadienį, sausio 17 d.

LTG, atsižvelgdami į Vyriausybės nutarimą, kartu su išsiųstu raštu „Belaruskalij“ pateikė tiek nutarimo kopiją, tiek ir Nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių objektų apsaugos koordinavimo komisijos išvadą. Antradienį, sausio 18 d., bendrovei taip pat buvo pranešta, kad paraiškos jos krovinių vežimams pagal minėtą sutartį, vykdytiniems nuo vasario 1 d., nebus suderintos. LTG jau atsisakė patvirtinti anksčiau sausį pagal sutartį pateiktas „Belaruskalij“ paraiškas dėl trąšų vežimo kitą mėnesį.

„Vykdome Vyriausybės priimtą nutarimą ir nuo vasario 1 d. nutrauksime paslaugų teikimą „Belaruskalij“ pagal 2018 m. sudarytą sutartį. Jeigu mus pasiektų nauji esamų ar potencialių klientų prašymai gabenti baltarusiškas trąšas, krovinių vežimo geležinkeliu bendrovė „LTG Cargo“ dėl jų konsultuosis su valstybės institucijomis, tarp kurių – ir Nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių objektų apsaugos koordinavimo komisija“, – sakė Egidijus Lazauskas, LTG generalinis direktorius.

Kaip rodo LTG atlikta teisinės aplinkos ir pasaulinės trąšų rinkos analizė, norint sukurti tvirtą teisinį kelią, padėsiantį visiškai sustabdyti trąšų tranzitą per Lietuvą, reikalingi ir tolesni žingsniai. Kadangi į „LTG Cargo“ dar galėtų kreiptis kitos bendrovės, kurios nėra įtrauktos į sankcijų sąrašus, bendrovė turėtų turėti teisinių argumentų atsisakyti gabenti tokį krovinį. Taip pat baltarusiškas trąšas per Lietuvą gali pretenduoti gabenti kiti vežėjai.

Rašyti komentarą
Komentarai (3)

latviai su rusais

ploja atsistoje...

gyventojas

Kiek metu naujai valdziai reikes iskuopti tiek Š, kiek pridare si valdzia per metus?????

Kaunietis

IDIOTAI

SUSIJUSIOS NAUJIENOS