„Lietuvos geležinkeliai“ atnaujina dalies prekių tranzitą į Kaliningradą | kl.lt

„LIETUVOS GELEŽINKELIAI“ ATNAUJINA DALIES PREKIŲ TRANZITĄ Į KALININGRADĄ

  • 7

„Lietuvos geležinkelių“ krovinių vežimo bendrovė „LTG Cargo“ penktadienį atnaujina sankcionuotų prekių tranzitą tarp Rusijos ir Kaliningrado, kaip numato Europos Komisijos paskelbtos gairės. Apie tai įmonė penktadienį informavo klientus.

„Vadovaujantis atitinkamu ES Tarybos reglamentu ir EK gairėmis, bei kompetentingų institucijų išaiškinimais, laikantis EK gairėse numatytų prekių tranzito kontrolės sustiprinimo sąlygų, „LTG Cargo“ tokius vežimus atnaujins nuo šiandien, tai yra . liepos 22 dienos. Jie bus vykdomi laikantis EK gairėse numatytų prekių tranzito kontrolės sustiprinimo sąlygų“, – rašoma pranešime.

Sankcijomis draudžiamų prekių tranzitas bus leidžiamas tik tada, jeigu jos yra būtinos, nėra laikomos neįprastu srautu ar prekybos modeliu paskirties vietai ir kurios neapeina ribojimų.

Pasak pranešimo, krovinių pervežimo apimtys turės atitikti trejų metų – nuo 2019 metų sausio iki 2021 metų gruodžio pabaigos – geležinkeliais pervežtų prekių vidurkį. Vidurkiai bus skaičiuojami kiekvienam prekės kodui atskirai. Konkrečių kodų prekių kiekiui pasiekus metinius vidurkius, jų paraiškos bus atmetamos.

Reglamente nurodytų prabangos prekių vežimas tranzitu nebus atnaujinamas iki atskiro išaiškinimo, teigia geležinkeliai.

Vilkikais anksčiau gabentos prekės nebus skaičiuojamos į prekių vidurkį.

Liepos 13-ąją Europos Komisijai išleidus gaires, kuriomis ji leido Rusijai gabenti sankcionuotas prekes į ir iš Kaliningrado srities per Lietuvą tik šio eksklavo poreikiams ir tik geležinkeliais, antradienį posėdžiavusi vyriausybinė tarptautinių sankcijų koordinavimo komisija rekomendavo Susisiekimo ministerijai, Muitinės departamentui ir „Lietuvos geležinkeliams“, kaip turi būti kontroliuojamas šių prekių tranzitas.

Dalies Rusijos prekių tranzitą į Kaliningradą Lietuva sustabdė, birželio viduryje įsigaliojus ES sankcijoms, paskelbtoms dėl Maskvos invazijos į Ukrainą, ir nurodė tai dariusi remdamasi ankstesniu tranzitą draudusiu EK sankcijų išaiškinimu.

Birželio 17-ąją įsigaliojo draudimas į ES teritoriją gabenti rusišką plieną ir juoduosius metalus, liepos 10-ąją – cementą, alkoholį, medienos, stiklo, aliuminio, popieriaus gaminius, gipsą, laivų dalis. Rugpjūčio 10-ąją įsigalios draudimas vežti anglį ir kitą kietąjį iškastinį kurą, o nuo gruodžio 5 dienos – rusišką naftą ir jos produktus.

„Lietuvos geležinkeliai“ skelbia, kad tranzitu į Kaliningradą ir atgal pernai pervežė apie 11,5 mln. tonų krovinių, iš jų beveik 2 mln. tonų – iš Kaliningrado į Rusiją. Daugiausiai pervežta maisto pramonės produktų (1,3 mln. tonų), o kitų rūšių kroviniai gabenti mažomis apimtimis.

Rašyti komentarą
Komentarai (7)

Kur vos

atšaukit Bielarusijos trašų tranzito draudimus. Valstybinis Klaipėdos uostas žlunga

o taip norejo lanzbergiai

amerikonam itikt ka kara lietuvoj sukelt nulis problema.... nu tipo mes i amerika leksim a jus runkeliai su ruskiais dalgiais pjaukites

Lukas

Lietuva eilinį kartą apsišiko ir apsijuokė. Apgailėtina!
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS