Lietuvos pramonė ir verslas prašo grąžinti SND akcizo lengvatą | kl.lt

LIETUVOS PRAMONĖ IR VERSLAS PRAŠO GRĄŽINTI SND AKCIZO LENGVATĄ

  • 8

Nuo sausio smarkiai padidinus suskystintų naftos dujų (SND) akcizą Lietuvos pramonininkų (LPK) ir Lietuvos verslo konfederacijos (LVK) prašo Vyriausybės pritarti kai kurių politikų siūlymui taikyti lengvatinį – 13,94 euro už toną akcizo tarifą.

Organizacijos pažymi, jog kaimyninėse šalyse taikomas mažesnis akcizas: Lenkijoje – 13,14 euro už toną, Estijoje – 55 eurus, Vokietijoje – 45,45 euro, o Latvijoje jis netaikomas visai.

„Be to, nuo 2025 metų papildomai įsigaliojus kitai – kintamajai – akcizo tarifo daliai (CO2 dedamajai) ir šiai laipsniškai augant iki 2030 metų, tarifas SND 2030 metais sieks net 487,7 euro už toną. Tokio dydžio akcizas šiuo metu yra nustatytas tik vienoje pasaulio šalyje – Švedijoje“, – pranešime teigė konfederacijos.

LPK generalinis direktorius Ričardas Sartatavičius sako, kad tai verslą skatins rinktis taršesnes alternatyvas.

„Vyriausybės sprendimu verslininkus užgula neproporcingai didelė papildoma našta – SND taikomas naujas apmokestinimas, kuris yra daug kartų didesnis nei, pavyzdžiui, mazutui ar akmens anglims – žymiai taršesnėms kuro rūšims. Tikėtina, kad tokios aplinkybės dalį pramonės įmonių paskatins pereiti prie taršesnio, bet pigesnio kuro, kas kaip tik prieštarauja tvarumo tikslams ir bet kokiai persiorientavimo tvarumo link logikai“, – pranešime nurodė R. Sartatavičius.

Pasak pranešimo, SND pritaikius mažesnį bazinį akcizo tarifą ir CO2 dedamąją, tai būtų vertinama kaip kompromisinis ir teisingas reguliavimas.

Lietuviškų degalinių sąjungos vykdomasis direktorius Vidas Šukys BNS teigė, kad didesnis akcizas didins maisto, pieno ir kitų produktų kainas, taip pat infliaciją.

Aplinkos viceministras Kęstutis Šetkus LRT pabrėžė, kad toks pat akcizas verslui galiojo ir iki šiol, tačiau įmonės naudojosi gyventojams skirtomis lengvatomis. Anot jo, jos turėjo būti panaikintos, nes daug SND buvo vežama iš Rusijos.

Seimui gegužę priėmus „žaliųjų“ kuro akcizų paketą, nuo 2025 metų dyzelino akcizas bus suvienodintas su benzino, o nuo 2026 metų jis viršys benzino akcizą. Tokiu būdu valdžia siekia skatinti rinktis mažiau taršų kurą. 

Aplinkos ministerijos skaičiavimais, litras dyzelino degalinėse dėl to kasmet brangs 4–6 centais, o nuo 2025 metų variklių degalams įvedama anglies dvideginio (CO2) dedamoji jų kainą kasmet didins dar 3 centais.

Tuo metu SND akcizas nuo sausio siekia 368 eurus už toną (su PVM), o nuo kitų metų įvedus CO2 dedamąją akcizas sieks 405 eurus, o 2030 metais – 590 eurų.

Rašyti komentarą
Komentarai (8)

Bukagalviui patryyyyjotui ,

Kitos ES valstybės liberalių patryyyyjotų neturi, todėl ____Organizacijos pažymi, jog kaimyninėse šalyse taikomas mažesnis akcizas: Lenkijoje – 13,14 euro už toną, Estijoje – 55 eurus, Vokietijoje – 45,45 euro, o Latvijoje jis netaikomas visai.

Bukagalvi, iš valstiečio tvarto

Nesuvoki bukagalvi , sankcijos uždėtos ne rusijai , o Lietuvos žmonėms ! Ir uždėjo jas, akcizų forma , liberalūs mėšliai - patryyyyjotai ! Dujų balionas dėl akcizo , PABRANGO !

Ka

rinkote ir remete, ta ir turite.Tik verslo remiami sie valdantieji apziojo visa Lietuvos valdyma.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS