M. Navickienė: vidutinė pensija kitais metais galėtų didėti 50 eurų | kl.lt

M. NAVICKIENĖ: VIDUTINĖ PENSIJA KITAIS METAIS GALĖTŲ DIDĖTI 50 EURŲ

Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė teigia, kad minimalios mėnesinės algos (MMA) augimas iki 730 eurų yra pamatuotas, nes tai leidžia ekonominės sąlygos. Anot ministrės, dabar tinkamas laikas svarstyti ir pensijų kėlimo klausimą, o siūlomas modelis vidutinę pensiją padidintų apie 50 eurų.

„Turime sutarti, kad kylant ekonomikai žmonių pajamos turi didėti, atlyginimai turi augti. Minimalios mėnesinės algos (MMA) formulė yra susieta su darbo užmokesčio fondo augimu, tai nėra skaičiai, kuriuos Vyriausybė tiesiog sugalvoja. Yra formulė, kaip ji apskaičiuota – yra sutarta Trišalėje taryboje. Man atrodo, kad nė vienas MMA kėlimas, kiek yra jų buvę anksčiau, nesąlygojo kažkokių labai didelių bankrotų, užimtumo sumažėjimo ar nedarbo išaugimo. Tokios tendencijos mes nesame fiksavę“, – LRT radijui sakė M. Navickienė.

Pasak ministrės, atlyginimų kėlimas, kita vertus, grįžta į biudžetą – turi daugiau pajamų, todėl gali daugiau išleisti pinigų, lengviau padengti šeimų ūkių kaštus.

„Siūlomas atlyginimo dydis yra pamatuotas pagal ekonomikos rodiklių augimą, žinoma, yra antrą kartą tartasi ir Trišalėje taryboje – 730 eurų, ir dabar vyksta derinimas su socialiniais partneriais (...).

Mano įsitikinimu, MMA gyventojams turi augti todėl, kad ekonominės sąlygos leidžia tą daryti, juo labiau kai žmonės gauna didesnę MMA, galbūt turi mažiau paskatų nedirbti arba gauti pašalpas, socialinę paramą, turėti mažiau užimtumo. Man atrodo, didesni atlyginimai lemia didesnę motyvaciją dirbti“, – sakė socialinės apsaugos ir darbo ministrė.

M. Navickienės teigimu, vis dar apie 30 proc. pagyvenusių, senyvo amžiaus žmonių laikosi ant skurdo rizikos ribos, o vienišų pagyvenusių asmenų skaičius viršija 40 proc.

Šiandien „Sodros“ biudžetas surenka daugiau pajamų nei planuota, manome, kad yra tinkamas laikas lygiai taip pat atsižvelgiant į augančią ekonomiką spręsti susidariusią skurdo problemą.

„Šiandien „Sodros“ biudžetas surenka daugiau pajamų nei planuota, manome, kad yra tinkamas laikas lygiai taip pat atsižvelgiant į augančią ekonomiką spręsti susidariusią skurdo problemą. Mūsų siūlomas pensijų kėlimo modelis būtų gana ženklus – vidutinė pensija jau kitais metais kiltų apie 50 eurų“, – sakė ministrė.

Anot M. Navickienės, pensijų didėjimas būtų iš dviejų dalių: viena – bazinė pensija, o kita – indeksuojama, individuali dalis, kuri priklausė nuo žmogaus įmokų.

„Jeigu pažiūrėtume į lėšų poreikius, tiek pat mes skirtume iš biudžeto bazinės dalies didinimui, kiek ir iš „Sodros“ perviršio indeksavimui spartinti. Jokiu būdu nenaudotume pinigų iš rezervo pensijų kėlimui, rezervas ir toliau turi būti kaupiamas ir taip pat mes jį toliau iš „Sodros“ surenkamo biudžeto kauptume, tačiau perviršio dalis galėtų ir turėtų būti nukreipta į skurdo situacijos taisymą“, – pabrėžė socialinės apsaugos ir darbo ministrė.

Rašyti komentarą
Komentarai (6)

Morgana

Galėtų , jeigu , gal tokiais žodeliais jau senai pensijinio amžiaus žmonės maitinami, tik vis duonai pritrūksta. Ne popieriuose rašykit , o iš tikro jau privalot rūpintis senoliais. Kie to gyvenimo bėra like ir gyvena pusbadžiu, skanesnio kąsnio neigalų nusipirkti. Europos skurdžiai ir tiek, jokios pagarbos senatvei. .

VIDAS

ŽINAU TOKIŲ GUDRUČIŲ KURIE ,MEZGĖ,TURGUI PREKIAVO,NEDIRBO VALDIŠKAME DARBE NEUŽSIDIRBO STAŽO,O DABAR NORI GAUTI VIENODAS PENSIJAS ,KAS DIRBO SĄŽININGAI IR MOKĖJO MOKESČIUS .TAI NEVERKIT IR NEKEIKIT VALDIOS ,REIKĖJO ANKSČIAU GALVOTI ,KAD ATEIS SENATVĖ.SUKITĖS IR DABAR JUK IŠMOKOTE GUDRAUTI JAUNI BUDAMI,KAS TURI STAŽA TIEM IR REIKIA KELTI KUR KAS DAUGIAU UŽ TUOS GUDRUČIUS.GAILA TIK ,KAD KAINOS KYLA,INFLIACIJA,,VIENA RANKA DUODA KITA ATIMA.

Anonimas

Isgamos, N.E.P.I.S.K.I.T pensininkams proto. Kieno pensijos dideles tiems pakels GAL BUT 50 e. o kuriu mazos tai numes ir 3-5 eurus. Taip yra iki siol taip bus prie landzberginio FASISTINIO REZIMO ir toliau. Mes pasiruose jus ISSAUDYTI. >>>>> GALETU buti ir 800- 1000 E/men tiktai ne ISGAMU Lietuvoje. GALETU algos minimumas buti ir 1500 E/men bet tiktai ne nusususioj Lietuvoj kai valdo KGBistines, komunistines, liberast-fasistines kriminalines gaujos.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS