Norima dar palengvinti būsto pirkimą jaunoms šeimoms | kl.lt

NORIMA DAR PALENGVINTI BŪSTO PIRKIMĄ JAUNOMS ŠEIMOMS

Seime skinasi kelią dar viena idėja palengvinti sąlygas jaunoms šeimoms įsigyti būstą regionuose.

Jei nuosavą būstą žmogus įsigijo būdamas nepilnametis arba šiuo metu jo būstas yra  netinkamas jo poreikiams, ateityje jis taip pat galėtų pretenduoti į paramą įsigyjant pirmąjį būstą.

Seimas ketvirtadienį priėmė svarstyti atitinkamas Finansinės paskatos pirmąjį būstą įsigyjančioms jaunoms šeimoms įstatymo pataisas ir toliau jas svarstys lapkričio 14-ąją.

Vienas pataisų autorių Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas „valstietis“ Valius Ąžuolas pabrėžė, kad būsto paveldėjimas, kai žmogus buvo nepilnametis, vėliau jam užkerta kelią gauti paramą naujam būstui.

Dabar vaikų neturinčioms šeimoms numatyta 15 proc. valstybės parama, vieną vaiką auginančioms – 20 proc., du vaikus – 25 proc., tris ir daugiau vaikų – 30 proc. būsto kredito sumos subsidija, o paskolos suma negali būti didesnė kaip 87 tūkst. eurų.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos duomenimis, valstybės paskatą pirmam būstui regionuose įsigyti 2018 metais gavo 116 jaunų šeimų. Pernai tam buvo numatyta 4 mln. eurų, o šiemet – 10 mln. eurų.

Rašyti komentarą
Komentarai (1)

Aitvaras

Parodo,kokie dienai mus valdo.Viskas vaikams,jaunoms šeimoms,grįžtantiems emigrantams,o senjoras,kurie sukūrė šią valstybę spyga.Gal 20 eurų pridės po naujų metų.Siuksles o ne valdantieji.I jų snukius jau negaliu žiūrėti.Matyt laukia kol visi ismirsime,tada sau pensijas pakels.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS