Nuo sausio 1-osios – nauji mokesčiai ir išmokos: septyni svarbiausi pokyčiai | kl.lt

NUO SAUSIO 1-OSIOS – NAUJI MOKESČIAI IR IŠMOKOS: SEPTYNI SVARBIAUSI POKYČIAI

Sausio 1-ąją Lietuvoje įsigalioja kai kurie nauji mokesčių ir išmokų tarifai. BNS pristato septynis svarbiausius pokyčius.

Pensijos.

Dėl pensijų indeksavimo, kuris yra susietas su atlyginimų kilimu, nuo sausio pensijos augs daugiau kaip 8 procentais. Vidutinė senatvės pensija 2020 metais pasieks 377 eurus, turintiems būtinąjį stažą – 399 eurus.

Vaiko pinigai

Vaiko pinigai didėja nuo 50 iki 60 eurų, o gausių, nepasiturinčių, neįgalių vaikų šeimoms – nuo 70 iki 100 eurų.

Tarnautojų algos

Bazinis algos dydis auga nuo 173 iki 176 eurų, tai lems algų kilimą maždaug 300 tūkst. valstybės pareigūnų ir tarnautojų.

Minimali alga

Minimali mėnesio alga Lietuvoje nuo sausio mėnesio padidės 52 eurais (nuo 555 iki 607 eurų), o „į rankas“ – 41 euru (nuo 396 iki 437 eurų). Vyriausybės duomenimis, minimalią algą ar dar mažiau Lietuvoje gauna apie 156 tūkst. darbuotojų.

Gyventojų pajamų mokestis

Nuo 27 iki 32 proc. didėja GPM tarifas didžiausias pajamas gaunantiems dirbantiems žmonėms, kurių alga viršija 110 tūkst. eurų. Tokių žmonių yra daugiau kaip 2 tūkst.

Neapmokestinamasis pajamų dydis auga nuo 300 iki 350 eurų.

Nekilnojamojo turto mokestis

Mokestį turės mokėti didesnės nei 150 tūkst. eurų vertės nekilnojamojo savininkai. Anksčiau riba buvo 220 tūkst. eurų. 75 procentai tokio turto yra sostinėje Vilniuje. Į biudžetą tikimasi surinkti papildomai apie 2,5 mln. eurų pajamų per metus.

Akcizai kurui

Dėl akcizų degalams padidinimo, nuo sausio litras benzino brangs apie 4 centus, o litras dyzelino – apie 3 centus.

Žemdirbių dyzelino akcizas auga nuo 56 iki 60 eurų už tūkstantį litrų – taigi kaina išaugs maždaug puse cento už litrą.

Rašyti komentarą
Komentarai (11)

KADA TAUTA PASIMOKYS

Pazadukai padidins keliais euriukais,o jau susirinks tai desimtimis.Juk viskas brangsta-elektra,dujos,o kai elektra brangsta tai visi maisto produktai brangsta,dar karta brangs kai kuras pabrangs ir taip tesis,nes pabrangus vienam tuoj gamyboje kyla savikaina.Ukininkams irgi brangsta dizelinas-aisku kad brangiau bus ir zemes ukio produktai.Tai tikrasis konservatoriu ,,veidelis,,nes jie tik zino apiplesti tauta ir tik sau gyvenima pagerinti.Is dalies tai labai gerai ,nes tauta vistiek nepasimoko,ka blogo nedarytu konservatoriai jie vistiek uz juos balsuoja.Praeje metai siek tiek pagerino tautos materialine padeti,bet tai neilgai tesesi....NEPASIMOKEM,KAD KONSERVATORIAI TIK KALBETI IR ZADETI MOKA,O JAU DIRBA TAI TIK SAU-TAUTA JIEMS NEREIKALINGA IKI SEKANCIU RINKIMU.Dabar dusaukim sukande dantis- padidins eura atsiims desimt euriuku.Sekmes pasitikint sia pazadu partija.NEGI NIEKAD IR NEPASIMOKYSIT.

pencininkas

+Kylaaa,,,juodi dumai mums virs stogu is Doko kaminu,,,-Tipo svarus oras??? Geriame vandeni-uzplikinai kava,vaistazoles,,,,=ant prisitraukusio gerimo ,,,ivairiausiu spalvu Vaivorykste pavirsiuje tvieskia,,,=nereikia nei vasaros laukti,kad danguje pamatytume,,,del to ir grybai neauga musu pusynuose,Kazlu Rudos iskirstuose miskuose,,,

Jūratė

Kai valdo šalį asilai, protingi zmones ja palieka.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS