Paluckas dėl mokesčių pakeitimų: tai nėra nei drakoniška, nei dramatiška Pereiti į pagrindinį turinį

Paluckas dėl mokesčių pakeitimų: tai nėra nei drakoniška, nei dramatiška

Premjeras Gintautas Paluckas sako, kad dėl konkrečių Finansų ministerijos pateiktų mokesčių pakeitimų projektų nuostatų dar bus diskutuojama.

Paluckas dėl mokesčių pakeitimų: tai nėra nei drakoniška, nei dramatiška
Paluckas dėl mokesčių pakeitimų: tai nėra nei drakoniška, nei dramatiška / P. Peleckio / BNS, freepik.com nuotr.

„Finansų ministerija apsistojo prie tokių projektų, kokie yra pateikti, dabar jie bus svarstomi ir diskutuojami kartu su visuomene, po to jau Vyriausybė pareikš nuomonę savo nutarimu teikdama projektus Seimui“, – ketvirtadienį žurnalistams Seime sakė premjeras.

„Dar turime bene keturis diskusijų laiptus, kuriuose tos pateiktos pirminės nuostatos bus tikslinamos, dėl kai kurių bus deramasi, galbūt kažkur bus pasislinkta, kažkur atvirkščiai, tvirtai stovėta, tai normalus procesas“, – pridūrė jis.

Premjeras pabrėžė, kad reikia subalansuotų sprendimų, kurie netrikdytų verslo, nemažintų vartojimo, bet leistų tvariai finansuoti gynybos ir kitas valstybės išlaidas.

„Yra šnekančių, ypač iš verslo asociacijų pusės, ar jums sunku pasiskolinti? Supraskit, ne Seimas ir ne Vyriausybė skolinasi, o skolinasi visi Lietuvos piliečiai. Galiu atsakyti: o verslui, jums, sunku pasiskolinti, kad sumokėtumėt papildomą mokestį? Kodėl apie tai nesvarstote, o norite, kad tą skolą prisiimtų visi Lietuvos piliečiai“, – teigė G. Paluckas.

Kalbėdamas apie siūlomus nekilnojamojo turto (NT) mokesčio pakeitimus, G. Paluckas teigė, kad tai nėra „nei drakoniška, nei dramatiška“.

Galiu atsakyti: o verslui, jums, sunku pasiskolinti, kad sumokėtumėt papildomą mokestį? Kodėl apie tai nesvarstote, o norite, kad tą skolą prisiimtų visi Lietuvos piliečiai.

„Neabejoju, jog diskutuojant Seime, komitetuose, paimsit, prisitaikysit ir pamatysit, kiek reikia to nekilnojamojo turto mokesčio mokėti, ir pamatysit, kad tai yra nei drakoniška nei dramatiška. Tai infrastruktūros vystymo tam tikras mokestis. Galų gale visi norit aplink savo namus, būstą, ir šaligatvio, ir asfalto, ir skverelio, ir kitų dalykų“, – teigė premjeras.

„Europos pinigų šaltiniai senka ir kita finansinė perspektyva bus kūda, jei neturėsime papildomų šaltinių, nuslogus geopolitinėms įtampos, tad vieni gyvens geresnėje aplinkoje, kiti kitoje“, – pridūrė jis.

Premjeras teigė, kad pagal siūlomą projektą, jam per metus tektų mokėti apie 12 eurų NT mokesčio.

BNS rašė, kad Finansų ministerija siūlo išplėsti NT mokesčio bazę, jį vienam asmeniui taikant nuo 40 tūkst. eurų būsto vertės. Mokesčio tarifai, priklausomai nuo vertės, siektų nuo 0,1 iki 1 procento.

Taip pat siūloma nustatyti keturis GPM tarifus – nuo 20 iki 36 proc. – taip siekiant jį padaryti progresyvesnį. Jie būtų taikomi atsižvelgiant į bendrą metinę visų rūšių pajamų sumą, išskyrus pajamas iš paskirstytojo pelno.

36 proc. tarifą siūloma taikyti didžiausioms pajamoms – virš 120 vidutinių darbo užmokesčių (VDU). 

Finansų ministras Rimantas Šadžius interviu BNS trečiadienį minėjo, kad didžioji dirbančiųjų dalis – vidurinės klasės atstovai – tarifo išaugimo nepajus.

Be to, siūloma 10 proc. apmokestinti visas ne gyvybės draudimo sutartis, išskyrus civilinę vairuotojų atsakomybę.

Pelno mokesčio tarifą siūloma didinti 1 proc. punktu iki 17 proc, o lengvatinį – iki 7 proc.  

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra