Nuo šiol skrendant į Jungtinę Karalystę nebeužteks, kaip įprasta, su savimi turėti pasą, nuo balandžio 2 d. reikia ir elektroninio kelionės leidimo.
Elektroninio kelionės leidimo patvirtinimas gali užtrukti iki trijų darbo dienų. Jei pasiseks, galima gauti ir per kelias minutes.
„Kai viską užpildžiau, per penkias minutes atėjo atsakymas“, – sakė sutiktas keleivis.
„Per dieną. Ryte, kai darėme, tai vakare patvirtino – po pietų gal net“, – per kiek laiko atėjo atsakymas komentavo kitas.
LNK stop kadras.
Elektroninių dokumentų pildymas labai nesudėtingas, teigia keliaujantys į Londoną.
„Paieškojau informacijos, parsisiunčiau programėlę, per dvi minutes užpildžiau viską ir viskas, leidimą turiu“, – tvirtino keleivis.
„Ten labai viskas paprasta, tik atrodo baisiai. Reikia ramiai – niekas nenuima jokio langelio, jeigu keletą minučių ilgiau pagalvoji, arba jeigu kažkam reikia, gal tekstą išsiversti“, – sako keliautoja.
Reikalaudama leidimų, šalis siekia susekti nelegaliai šalyje pasiliekančius imigrantus.
„Šis leidimas tave stipriai apriboja – negali gyventi daugiau nei 6 mėnesius, negali dirbti pagal šį leidimą. Gali būti turistu, galbūt gali sutvarkyti verslo reikalus“, – apie leidimą pasakojo kelionių konsultantas Rimvydas Širvinskas.
LNK stop kadras.
Taip pat siekiama sumažinti nusikaltimų skaičių, mat pildant leidimo formą, būtina pažymėti, ar turėjote reikalų su teisėsauga, ar esate kalėję metus ir ilgiau.
„Jie nori žinoti, kas į jų šalį atvyksta, iš anksto, ne dokumentus žiūrint kertant sieną, bet jau žinoti žmones, kurie atvyksta – iš anksto pasitikrinti jų detales“, – aiškino Jungtinės Karalystės lietuvių bendruomenės pirmininkė Alvija Černiauskaitė.
Elektroninis leidimas į Didžiąją Britaniją kainuoja 10 svarų sterlingų, kas yra apie 12 eurų.
Pildydami elektroninius vizos dokumentus, nepatyrę keliautojai gali užkibti ant kabliuko ir sumokėti net 10 kartų brangiau – apie 100 eurų.
„Turime paspausti daug nuorodų, kol gausime savo nustatytą mažą kainą“, – sakė „Infobalt“ direktoriaus pavaduotojas Virgilijus Dirma.
Specialistai paaiškina, kad tai – turinio rinkodaros strategija, kokių internete daug, bet ne visada į tai atkreipiame dėmesį.
„Kai puslapis rodo brangesnius pasiūlymus viršuje, jis gali būti specialiai sukurtas, kad atkreiptų keliautojų dėmesį ir sukurtų suvokimą, jog tai yra standartinė kaina. Tuo pačiu metu tikroji kaina yra pateikiama žemiau ir gali būti lengvai nepastebėta, ypač tiems, kurie skuba keliauti“, – teigė V. Dirma.
Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:
„Tarpininkai tiesiog gražiau pateikia svetainę, geriau jaučiatės pildydami, galbūt išverčia svetainę į kitas kalbas – nebūtinai lietuvių, bet gal į kitas jums suprantamas kalbas: rusų ar vokiečių“, – kalbėjo kelionių konsultantas R. Širvinskas.
Iš tiesų, tai nėra sukčiavimas, nes, galiausiai, kelionės leidimą keliautojas gauna – tik sumoka brangiau. Permokėjus belieka kaltinti tik savo neatidumą.
„Atidumas ir peržiūrėjimas visų pasiūlymų užtrunka laiko, todėl labai skatinu žmones neskubėti ir išsirinkti geriausią pasiūlymą“, – nurodė V. Dirma.
Didžiosios Britanijos valdžia nusprendė jau greitai pakelti leidimo kainą. Tiesa, tik keliais svarais.
„Dabar jis dar kainuoja 10 svarų, o už kelių savaičių kainuos 16 svarų, todėl verta paskubėti ir per ateinančias dienas pasidaryti“, – skatino A. Černiauskaitė.
Kartą užpildžius dokumentus ir gavus elektroninį leidimą, jis galios dvejus metus arba kol galios asmens pasas. Dokumento nereikia turintiems leidimą gyventi Jungtinėje Karalystėje arba Airijoje.
Naujausi komentarai