Prekybininkai nepritaria kainų reguliavimui | kl.lt

PREKYBININKAI NEPRITARIA KAINŲ REGULIAVIMUI

Vyriausybei siekiant gauti instrumentą ekstremalios situacijos metu reguliuoti kainas, prekybos centrų ir vaistinių atstovai sako, kad kainų reguliavimas gali padidinti šešėlinę rinką.

„Toks sprendimas paliestų ne prekybos tinklus ir ne prekybininkus, o vartotojus, ir paliestų ne taip, kaip tikisi, kad kainų reguliavimas paprastai suveikia, t.y., sumažina kainas. Tai jeigu jis taip padaro, sukuria deficitą ir atsiranda šešėlinė rinka“, – BNS sakė Lietuvos prekybos įmonių asociacijos vadovė Rūta Vainienė.

Ji prognozuoja, kad prekės „rinkos kainomis atsiras turguose, portaluose, nebus norinčių reguliuojamų kainų prekes gaminti, parduoti“.

R. Vainienės teigimu, pardavimų kiekius gali riboti pats prekybininkas, ir tai jau vyksta.

Lietuvos vaistinių asociacijos pirmininkė Dangutė Mikutienė sakė pritarianti pastangoms kovoti su perpardavinėtojais, tačiau abejojo, ar vaistinių sektorių toks sprendimas palies, nes šiame sektoriuje kainos jau yra reguliuojamos.

„Mūsų sektoriuje ir taip sureguliuotos visos kainos, reguliuoja ministerija. Nėra apribojimų tik maisto papildams, kosmetikai, tačiau gerai, kad valstybės imasi tvarkyti perpardavinėjimo sektorių, kai internetinėse parduotuvėse prekiaujama nepaprastai aukštomis kainomis. Tai puota maro metu ir elgtis taip yra amoralu“, – BNS sakė D. Mikutienė. 

Tai puota maro metu ir elgtis taip yra amoralu.

Vyriausybė trečiadienį pritarė įstatymų pataisoms, kad esant ekstremaliai situacijai ji galėtų reguliuoti kainas.

Anot Vyriausybės atstovų, šis įrankis galėtų būti panaudotas pažaboti nesąžiningus apsaugos priemonių perpardavinėtojus, šalyje plintant koronavirusui.

Įstatymo pataisas kitą savaitę turėtų svarstyti Seimas, o jos įsigaliotų pasirašius prezidentui Gitanui Nausėdai.

Pagal siūlomą tvarką, prekių ir paslaugų kainas stebėtų Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba. Sprendimą dėl kainų reguliavimo priimtų Vyriausybė operacijų vadovo teikimu, prieš tai gavus Konkurencijos tarybos nuomonę.

Gairės: prekybininkai, kainų reguliavimas, kainos, nepritaria kainų reguliavimui, karantinas, COVID-19 karantinas
Rašyti komentarą
Komentarai (4)

Ateis

Laikas ir susprog.......

Prekybininkams

Kaip jie pritars ,Kada pelė aruode buvo alkana? .Tik kvailys sutiks kad būtų uždėtos ribos ,ir draudimai pelnytis .Prekybininkai niekada nesutiks ,jiems visada mažai pelno .Tik parduotuvių vis daugėja ir daugėja ,kodėl ????o kainos ,vis kyla ir kyla????

Kai pinigu yra per daug

jau baisu i parduotuve eiti.Kokios kainos-ypac mesos.Kodel valdzia leidzia tai.Nuo proto nusoko tie vezimeliu perpildytojai,juk ten puse prekiu reikes laukan ismesti.Zmones visai nebeturi nei proto ,nei savigarbos.Kur padeti sitokius kiekius maisto atsargu. gal jau reikia riboti perkamo produkto kieki,bet tai vel problema-juk vistiek pirks ir eile dides.Taip ir norisi pasakyt-juk puse to ka nusipirkot reikes ismesti.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS