„Šiandien tie interesai yra sveriami ir derinami, nes, noriu priminti, medienos apdirbimo pramonė, visas sektorius yra reikšminga mūsų ūkio dalis, ji sukuria tūkstančius darbo vietų ir sukuria didelę dalį bendro vidaus produkto. Todėl sakyti „paimkime ir viską uždrauskime“ reiškia naikinti visą pramonės šaką, (…) tai labiausiai kirs per regionus“, – žurnalistams Seime ketvirtadienį sakė G. Paluckas.
„Todėl dabar yra balansuojami poreikiai saugoti ir išlaikyti šitą ūkio šaką“, – tikino politikas.
Anksčiau ketvirtadienį valstybės miškų politiką premjeras aptarė su nevyriausybines organizacijas vienijančios Aplinkosaugos koalicijos atstovais.
G. Palucko teigimu, miškų apsaugą reikia stiprinti nacionaliniuose, regioniniuose parkuose, kraštovaizdžio draustiniuose ir kitose teritorijose, kurioms valstybės apsauga užyra taikoma ir dabar.
„Jeigu jau kažką saugai, reikia saugoti tinkamai. Tai, kad ten yra įsiterpę ūkiniai taip vadinami miškai, kuriuose galimas ūkininkavimas ir miško kirtimas, nereiškia, jog tai privalome daryti“, – pridūrė Vyriausybės vadovas.
„Pirmiausia pavyzdį, aišku, turėtų rodyti pati valstybė savo valdomuose miškuose ir atitinkamai tam tikrus apribojimus taikant ir valstybiniuose miškuose“, – pažymėjo G. Paluckas.
Aplinkosaugos koalicija jau skelbė, jog naujausias Aplinkos ministerijos projektas dėl Miškų įstatymo šalies miškams galėtų labiau pakenkti negu pagerinti jų būklę – esą pernai siūlius apsaugoti 33 proc. Lietuvos miškų, naujausioje redakcijoje ši dalis mažinama iki 18 proc.
Tikslas išsaugoti šalies miškus įrašytas ir Vyriausybės programoje.
Naujausi komentarai