„Kalbant apie privalomą testavimąsi, mes pastaruoju metu šiek tiek pasiklydome komunikacinėje erdvėje tarp terminų ir žodis privalomas tapo priverstinis, ir su tuo susijusios neva kažkokios sankcijos, kurias žmonės patirtų dėl testavimosi“, – spaudos konferencijos metu antradienį teigė šalies vadovas.
Anot G. Nausėdos, kontaktinį darbą dirbančių žmonių testavimas turėtų tapti elementariu veiksmu, padedančiu užkardyti viruso plitimą.
Grįžkime prie esmės: kai kurios profesijos, ypatingai tos, kurios šiuo metu dirba kontaktiniu būdu arba planuoja tai daryti, yra susijusios su elementariu reikalavimu arba privalomybe testuotis, kad galėtų atlikti savo darbą.
„Grįžkime prie esmės: kai kurios profesijos, ypatingai tos, kurios šiuo metu dirba kontaktiniu būdu arba planuoja tai daryti, yra susijusios su elementariu reikalavimu arba privalomybe testuotis, kad galėtų atlikti savo darbą. Ir šioje vietoje nematau jokio prievartos mechanizmo, nes tai yra elementarus dalykas, kurį reikia padaryti, kad nesukeltume grėsmės nei patys sau, nei žmonėms, su kuriais dirbame“, – teigė jis.
„Turėtume sutarti, kad gyvename pandemijos laikotarpiu, ir šiuo laikotarpiu turime laikytis tam tikrų elementarių dalykų, ir tai yra tiek mūsų pačių, tiek visuomenės interesas“, – pridūrė jis.
Vyriausybė posėdyje pirmadienį svarstė Sveikatos apsaugos ministerijos siūlymą papildomai numatyti darbus ir veiklos sritis, kuriose leidžiama dirbti darbuotojams, papildomai pasitikrinusiems, ar neserga COVID-19, dėl kurios yra paskelbta valstybės lygio ekstremalioji situacija – karantinas. Visgi sprendimą dėl šio klausimo nuspręsta atidėti.
Naujausi komentarai