R. Karbauskis bando raminti: taršos mokestis lies ne visus automobilius | kl.lt

R. KARBAUSKIS BANDO RAMINTI: TARŠOS MOKESTIS LIES NE VISUS AUTOMOBILIUS

  • 4

Valdančiosios Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) lyderis Ramūnas Karbauskis pabrėžia, kad nuo kitų metų planuojamas įvesti automobilių taršos mokestis bus skirtas tik naujai į Lietuvą importuojamiems automobiliams.

„Niekas nežada apmokestinti automobilių, kurie yra šiandien parke Lietuvoje. Šnekama tik apie importuojamus automobilius, naujai importuojamus. Šitoje vietoje kažkoks sprendimas bus, bet jo dar net nepasiūlė Vyriausybė, o aptarinėja viešumoje, tarytum yra vos ne priiminėjamas sprendimas, o jo išvis dar net projekto nėra“, – Žinių radijui trečiadienį sakė R. Karbauskis.

„Čia nuraminu šiek tiek žmones, nes išgąsdino gana stipriai“, – pridūrė „valstiečių“ lyderis.

Kaip jau skelbė BNS, planuojama, kad apmokestinti bus naujai į Lietuvą įvežami automobiliai, kurie pagal gamyklinius parametrus išmeta daugiau kaip 130 gramų CO2 kilometrui, tačiau aplinkos ministras Kęstutis Mažeika sako, jog šis rodiklis dar gali būti padidintas, jei tam bus politinės valios.

Ministro teigimu, dėl mokesčio dydžio kol kas nėra apsispręsta, tačiau preliminariai siūloma, kad už daugiau nei 130 gramų CO2 kilometrui išmetančius automobilius reikėtų mokėti 20 eurų per metus, o viršijus šį rodiklį, būtų taikomas koeficientas, tačiau dėl jo dar nėra apsispręsta.

Pasak K. Mažeikos, taršos mokesčio projektas Seimui bus pateiktas kartu su kitų metų biudžeto projektu. Premjeras Saulius Skvernelis liepą taip pat sakė, jog taršos mokestis bus įvestas nuo 2020 metų.

Tarptautinės organizacijos ne vienerius metus Lietuvai siūlo įvesti taršių transporto priemonių mokesčius.

Rašyti komentarą
Komentarai (4)

rms

reik tuos dyzelius apmokestint! o dar geriau,dyzelius isgrust is lt! jie daugiausiai tersia ora!

O aš pritariu Karbauskiui , nes

gyvename ES , tai ir turime laikytis taisyklių taikomų ES šalims . Pasidomėkite kiek šalių moka tokį mokestį ? Nustebsite .Taigi ,,patryjotai,, aimanuojate dėl kremiaus , viską žinote ką daro putinas , bet nieko nežinote apie ES reikalavimus ? Nežinote apie baudas ? Kiek jau mokame ? Aš už mokestį NAUJAM ĮVEŽAMAM AUTO .

Nu vistiek jie nesveiki

Reikia bausti teršiančias įmones o ne eilinius žmones.Taigi ir durnam aišku kad pagrindinė blogybė yra slapta savo teršalus į gruntą, vandenį ir orą išleidžiančios įmonės. Jos teršia ne todėl kad to negali nedaryti, jos teršia dėl to kad taupo pinigus. Nors dirba pelningai. Toks yra Lietuvos verslo tikrasis veidas
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS