Regionų frakcija siūlo nulinį PVM tarifą maisto produktams, 5 proc. – elektrai, dujoms | kl.lt

REGIONŲ FRAKCIJA SIŪLO NULINĮ PVM TARIFĄ MAISTO PRODUKTAMS, 5 PROC. – ELEKTRAI, DUJOMS

  • 1

Opozicinė Lietuvos regionų frakcija kaip antiinfliacinį paketą siūlo Pridėtinės vertės mokesčio įstatymo pataisas dėl nulinio pridėtinės vertės mokesčio (PVM) tarifo maisto produktams ir 5 proc. – malkoms, elektros energijai ir gamtinėms dujoms buitiniams vartotojams.

„Padėtis šalyje, kylanti infliacija ir į neviltį didžiąją daugumą mūsų rinkėjų varantis būtiniausių prekių kainų augimas yra problemos, kurias privalome spręsti čia ir dabar“, – frakcijos pranešime cituojamas jos seniūnas Jonas Pinskus.

Parlamento darbą boikotuojanti opozicija planuoja parengti savo antiinfliacinių priemonių paketą ir teiks jį svarstyti parlamentui. Tai po pirmojo dialogo grupės posėdžio antradienį pranešė demokratų „Vardan Lietuvos“ seniūnas Linas Kukuraitis.

Dialogo grupė suburta spręsti konfliktui tarp valdančiųjų ir opozicijos, kuris kilo po to, kai Seimas praėjusią savaitę svarstė opozicijos inicijuotą interpeliaciją žemės ūkio ministrui. Opozicijos iniciatyva balsavime dėl interpeliacijos buvo padaryta pertrauka, tikintis pakeisti politinių jėgų pusiausvyrą, tačiau valdantieji dieną anksčiau sušaukė nenumatytą posėdį.

Per jį buvo pritarta ministro Kęstučio Navicko atsakymams, bet protestuodama opozicija trečiadienį nedalyvavo Seimo posėdyje ir ketvirtadienį susirinko posėdžiauti alternatyviai.

Seimo pirmininkei V. Čmilytei-Nielsen opozicijos atstovai vėliau įteikė reikalavimų sąrašą ir teigia, jog į juos neatsižvelgus, Seimo posėdžius gali boikotuoti iki rudens sesijos rugsėjo 10 dieną.

Šiame sąraše – reikalavimas spręsti dėl žemės ūkio ministro atstatydinimo, V. Čmilytei-Nielsen pasitikrinti pasitikėjimą Seime, šią sesiją svarstyti tik su ekonominėmis ir socialinėmis problemomis susijusius klausimus, stabdant nesutarimus keliančius projektus dėl civilinės sąjungos, valstybės vadovo statuso Vytautui Landsbergiui ir kitus.

Parlamento vadovė savo ruožtu pasiūlė įkurti dialogo grupę, kuri aptartų nesutarimus ir ieškotų kompromiso.

Seimo darbą boikotuoja penkių frakcijų – Darbo partijos, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos, Lietuvos regionų, Lietuvos socialdemokratų partijos, Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ – bei Mišrios Seimo narių grupės nariai. Iš viso – 67 parlamentarai.

Rašyti komentarą
Komentarai (1)

Nuomonė

" Lengvatos" kainų nesumažins, tiesiog padidės prekybininkų pelnai. PVM turėtų būti 10 procentų visiems, be jokių lengvatų. Nesąmonė 21 procentas ir paskui lengvatos, vieniems 5, kitiems 0. Pažiūrėkit, maitinimas ant 5 proc, kur matėt mažesnes kainas?

SUSIJUSIOS NAUJIENOS