Restoranai skundžiasi krentančiomis apyvartomis: kils maisto kainos? | kl.lt

RESTORANAI SKUNDŽIASI KRENTANČIOMIS APYVARTOMIS: KILS MAISTO KAINOS?

  • 28

Anot verslininkų, klientai, kuriuos smaugia pabrangusios paskolos, pavalgyti užsuka vis rečiau ir dairosi pigesnių patiekalų, praneša LNK.

Vasariška šiluma lepina net rudenį, todėl staliukų iš gatvių iškraustyti restoranai neskuba. Nors sostinės verslininkai sako mažai kuo turintys pasidžiaugti.

„Visi naudojasi proga lėkti į savo sodybas ir kepti šašlykus, visokius kitokius dalykus. Tai savaitgaliais mes iš tikrųjų jaučiame patuštėjimą“, – pasakojo restorano „Gastronomika“ vadovas Liutauras Čeprackas.

Iš šono atrodo, kad klientų netrūksta, tačiau restoranų šeimininkai aiškina, kad gyventojai pavalgyti užsuka rečiau, o ir atėję dairosi pigesnių patiekalų.

Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:

„Pasaulyje – įvairiausios ekonominės problemos. Todėl automatiškai žmonės pradeda taupyti. Nepamirškim dar – palūkanų normų kėlimas“, – vardijo L. Čeprackas

Liepa kavinėms ir restoranams buvo nepalanki. Metinė apyvarta mažėjo. Tiesa, kol kas tik 3,6 proc.

„Apyvarta tikrai mažėja, maždaug 10–15 proc., lyginant su praėjusiais metais. Vertinat ir komunalines išlaidas, ir maisto produktų kylimo kainą“, – teigė restorano „Morganas“ savininkė Odeta Valungevičienė.

Anot asociacijos, tie, kas pinigų turi daugiau, jais mieliau švaistosi užsienyje, o ne čia.

„Turizmas klesti tiek Ispanijoje, tiek Italijoje, tiek Prancūzijoje, pavyzdžiui, muša rekordus, turizmo prasme – daugiau kaip 2019 metais“, – aiškino Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė Evalda Šiškauskienė.

Tačiau ekonomistai dramatizuoti nelinkę.

„Praeitų metų liepos mėnesį restoranų apyvarta pakilo beveik 11 proc. Tai nuo tos aukštos bazės 3 proc. kritimas man atrodo visiškai nedramatiškas“, – sakė banko „Citadele“ ekonomistas Aleksandras Izgorodinas.

Valstybės duomenų agentūra skelbia, kad ir rugpjūtį apyvartos sumažėjo, tačiau paguodos žodžių ir ateičiai nedaug.

„Šių metų ketvirtas ketvirtis ir kitų metų pirmas ketvirtis bus sunkiausi laikotarpiai Lietuvos ekonomikai“, – nieko guodžiančio nepasakė A. Izgorodinas.

Dar dabar mes turime naują grėsmę – vėl bus keliamas minimumas.

Be to, Seimas dar sesijos pradžioje atmetė siūlymą 9 proc. PVM lengvatą maitinimo įstaigoms taikyti neribotam laikui.

„Jau dabar yra 130 bankrotų. Manau, kad jų daugės“, – tikino E. Šiškauskienė.

„Jeigu naftos kainos iki metų pabaigos išliks aukštame lygyje, tai anksčiau ar vėliau tai jau pradės veikti gyventojų finansus. Ir bendrą infliaciją, ir gyventojų norus leisti pinigus ne pirmo būtinumo prekėm ir paslaugom. Ir aukšta naftos kaina, plius PVM lengvatos restoranams netekimas – šitas kokteilis jau iš tiesų galėtų pabloginti restoranų apyvartas“, – teigė A. Izgorodinas.

„PVM lengvata nukeliavo tiktai darbo užmokesčio didinimui. Dar dabar mes turime naują grėsmę – vėl bus keliamas minimumas“, – sakė L. Čeprackas.

„Skriaudžiame ir klientus, nes galbūt būsime priversti peržiūrėti kainas“, – teigė restorano „Morganas“ savininkė.

Keliskart pratęsta PVM lengvata maitinimo įstaigoms nebegalios nuo Naujųjų Metų. 

Rašyti komentarą
Komentarai (28)

Lietuvis

Aš labai mėgstu restoranus. Bet neisiu vien dėl lietuvių godumo. 2019-2020 buvo kainos normalios tai eidavau vos ne kas antrą vakarą pasėdėt. Dabar kainos dvigubos - aš dvigubai uzdirbt nepradejau, todėl iš principo boikotuoju restoranus, nes kainas pakėlė. Į restoranus eisiu, bet tik ne Lietuvoje skrisiu į Gruziją. Skrydis pirmyn ir atgal 27eurai ir savaite vaiksciosiu po restoranus už 3-4 kartus mažesnės kainas nei Lietuvoje.

Ne emygeriams

Varsuvoje alus ventre nuo 2eur, budapeste nuo 1.90 eur. Kaune (net ne sostineje ir ne milijoniniame mieste kaio mineti) centre nuo 3.90 eur (ir tai tai retesne kaina nei minetuose miestuose kokie 2.4 eur). Akcizas jei skiriasi, tai max 10 centu. Lupikaitojai pas mus nezmoniski, yodel daug kas is principo vengia jau eiti pas juos

Henrikas

Pritariu visiems. Kainos per dideles ar godumas per didelis? Ir po to dar reikia palikti arbatpinigiu, nes padaveja gauna minimalu atlyginima? Boikotuokim restoranus. Tai butu geriausias atsakymas.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS