S. Skvernelis: jei nebus valdomi žmonių srautai, gali tekti griežtinti prekybos centrų darbą | kl.lt

S. SKVERNELIS: JEI NEBUS VALDOMI ŽMONIŲ SRAUTAI, GALI TEKTI GRIEŽTINTI PREKYBOS CENTRŲ DARBĄ

Laikinasis premjeras Saulius Skvernelis sako, kad prekybos centrams neužtikrinus žmonių srautų ribojimo, gali tekti griežtinti jų veiklos sąlygas.

„Aš manau, kad šita savaitė yra kritinis lūžio taškas, jei matysime, kad nedavė poveikio, tam tikras sritis, matyt, reikės pareglamentuoti griežčiau, ten, kuri masiniai žmonių susidūrimai“, – antradienį žurnalistams Seime sakė S. Skvernelis.

„Matome, kad labai didelis žmonių susibūrimas yra prekybos-pramogų centruose, ir, jei artimiausiomis dienomis jie nesiims veiksmų, kad būtų užtikrinti saugos reikalavimai, srautų reguliavimas, reikės ten sprendimus priiminėt“, – pažymėjo premjeras.

Klausiamas, ar tai reikštų darbo valandų ribojimą, premjeras ragino nespėlioti.

„Reikia ieškoti būdų, kad masiniai žmonių susibūrimai nebūtų, kokie yra, (...) reikia saugotis“, – sakė S. Skvernelis.

Laikinasis sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga pirmadienį patvirtino, kad Vyriausybė yra linkusi apriboti prekybos centrų darbą, jei nebus laikomasi nustatytų reikalavimų dėl žmonių srautų.

Anot jo, šią savaitę bus stebima situacija prekybos centruose, kad į juos būtų įleidžiama tik tiek žmonių, kiek nustatyta, t. y.  vienam žmogui tektų ne mažesnis kaip 10 kv. metrų plotas.

„Buvo aiškiai pasisakyta – šią savaitę stebėsime situaciją, ir, jei ji nesikeičia, Vyriausybė yra nusiteikusi priimti sprendimus dėl prekybos centrų tinklų apribojimų, kaip tai buvo padaryta Latvijoje“, – pažymėjo A. Veryga.

Žiniasklaida pastaruosius savaitgalius pranešė, kad Vilniaus didžiųjų prekybos centrų lankytojų srautas buvo gerokai didesnis nei prieš karantiną, dėl didelio žmonių skaičiaus nebuvo įmanoma užtikrinti atstumų.

Pasak ministro, dėl konkrečios tvarkos, kaip būtų siūloma riboti prekybos centrų darbą, dar bus sprendžiama. Latvijoje pasirinktas kelias savaitgaliais drausti didžiųjų prekybos centrų veiklą.

„Esmė yra tokia, kad ribojimai yra priimami ten, kur yra didelės traukos vietos, t. y. dideli prekybos centrai, kur veikia daug parduotuvių ir kur žmonės susirenka savotiškai leisti laisvalaikį“, – sakė A. Veryga.

Rašyti komentarą
Komentarai (2)

Gedas

Skv*rneli šūdo gabale nau tavo žodis nieko nereiškia debile tu atsilikęs išversstaakis mente mirk

Kawenskas

Skvernelį reike valdyt ir namų areštą išrašyt! Skvernas dusk n...h...i, šunsnukis dar balsą kele.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS