Šadžius: PVM lengvata šildymui nebeturi socialinės prasmės Pereiti į pagrindinį turinį

Šadžius: PVM lengvata šildymui nebeturi socialinės prasmės

2025-05-21 17:41

Lengvatinis pridėtinės vertės mokesčio (PVM) tarifas šildymui nebeturi socialinės prasmės, sako finansų ministras. 

Rimantas Šadžius.
Rimantas Šadžius. / Freepik.com, P. Peleckio / BNS nuotr.

Tačiau Rimantas Šadžius pabrėžia, kad panaikinus lengvatą reikėtų liberalizuoti šildymo kompensacijų mokėjimo tvarką atlaisvinant reikalavimus gyventojų turtui.

„Ji (lengvata – BNS) socialinės prasmės galbūt ir turėjo prieš 15 metų. Dabar, kai šildymo kainos normalizavosi ir žmonių gyvenimo lygis pagerėjo, mes tikrai neturėtume šitokiu būdu remti ne tik turtingų gyventojų, bet taip pat ir iškastinio kuro“, – trečiadienį Seimo Biudžeto ir finansų komitete pristatydamas numatomą mokesčių pertvarką teigė R. Šadžius.

Jis tikisi, kad Lietuvos sprendimą atsisakyti PVM lengvatos šildymui „palankiai sutiktų“ ir Europos Komisija.

R. Šadžius, be kita jo, pabrėžė, kad dėl išaugusių šildymo kainų daugiau gyventojų galės pretenduoti į kompensaciją. 

„Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, manau, peržiūrės turto apribojimus, kurie dabar yra taikomi paraiškai (dėl šildymo išlaidų kompensacijos – BNS) gauti“, – kalbėjo ministras.

Mokesčių pertvarkos plane siūloma nuo 9 iki 21 proc. padidinti PVM centralizuotam šildymui, karštam vandeniui bei malkoms. 

Dabar, kai šildymo kainos normalizavosi ir žmonių gyvenimo lygis pagerėjo, mes tikrai neturėtume šitokiu būdu remti ne tik turtingų gyventojų, bet taip pat ir iškastinio kuro.

Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Inga Ruginienė anksčiau yra sakiusi, kad ir nebetaikant lengvatinio PVM tarifo, kompensacijų mokėjimo tvarka neturėtų keistis – parama pasieks visus, kurie šildymui išleidžia daugiau nei 10 proc. mėnesio pajamų, kaip įstatymas numato ir dabar.

Jos skaičiavimais, PVM lengvatos atsisakymas turės neigiamą poveikį valstybės ir savivaldybių biudžetams, nes dėl padidėjusių būsto šildymo išlaidų kompensacijų gavėjų skaičius padidėtų nuo 170 iki 190 tūkst.,o išlaidos kompensacijoms – nuo 88 mln. iki 100 mln. eurų.

Dabar gyventojams kompensuojama šildymo išlaidų dalis, viršijanti 10 proc. skirtumo tarp šeimos pajamų ir dviejų valstybės remiamų pajamų dydžių (442 eurų) kiekvienam šeimos nariui arba trijų dydžių (663 euro) vienam gyvenančiam asmeniui. Išmokos priklauso ne tik nuo šeiminės padėties, pajamų, bet ir turto, jos paprastai skiriamos visam šildymo sezonui. 

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Rūtenis

Brazauskiniai pasirodė visu gražumu, nes jų nihilizmas be krantų. Trenkti per galvas pensininkai bėgo rinkti brazauskinių lervų ir gavo ko nusipelnė- įvairių įvairiausių mokesčių pliūpsnį su kuo ir sveikinu.
0
0
Pelėda

Galimai, jiems liepta erzinti žmones.
2
0
Vyti lauk

Tas "ministras" iš kokios palmės iškritęs? Kas jam normalizavosi, kam čia gyvenimo lygis pagerėjo? Kad seimūnas gauna 4 tūkstančius į rankas ir dar visokių priedų, tai šitas... gal galvoja, kad visi taip gyvena? Marazmas.
3
0
Visi komentarai (3)