Sausį – rekordiškai daug bankrotų | kl.lt

SAUSĮ – REKORDIŠKAI DAUG BANKROTŲ

Specialistai sako, kad praėjusį mėnesį įmonių turto areštų ir bankrotų skaičius buvo didžiausias nuo 2010 m. Kreditoriai areštavo trečdaliu daugiau įmonių turto nei prieš metus.

Praėjusį mėnesį bankroto procedūras pradėjo daugiau kaip 200 įmonių. Specialistai sako, kad toks sausis yra buvęs tik 2009 m., įsismarkavus pasaulinei finansų krizei. Kas trečia bankrotą paskelbusi įmonė – užsiima prekyba.

Kiek mažiau bankrutuojančių buvo statybų sektoriuje, apdirbamojoje pramonėje bei transporto ir sandėliavimo versle. Įmonių riziką vertinančios bendrovės specialistai skaičiuoja, kad šiemet fiksuota ir trečdaliu daugiau įmonių, kurių turtas areštuotas dėl skolų – per 900.

Tai didžiausias skaičius nuo 2010 m., kai areštuota rekordiškai daug įmonių turto. Didžiausi pokyčiai, vertinant pagal savivaldybes, stebimi didžiuosiuose miestuose. Rajonuose ir mažuose miesteliuose situacija išliko stabili. Pastebima, kad dažniausiai areštuojamas mažų įmonių, turinčių iki 9 darbuotojų, turtas.

Rašyti komentarą
Komentarai (4)

klaipedietis

Bankroto įmonių procesus reikia uždrausti, nes tai tik gerai pasipelnyti bankroto administratoriams ir antstoliams.

...

Bankrotą reikia prilyginti kriminaliniam nusikaltimui.

Nukentėję

Nieko keista, jei teismai tiesiogiai antikonstituciškai kišasi į įmonių veiklą ir atima apyvartos lėšas (teisėja agurkienė) tai kitaip būti ir negali...
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS