Seimas spręs dėl vyresnių darbuotojų: galės gauti algą ir nedirbdami? | kl.lt

SEIMAS SPRĘS DĖL VYRESNIŲ DARBUOTOJŲ: GALĖS GAUTI ALGĄ IR NEDIRBDAMI?

Seimas spręs, ar skirti subsidijas darbdaviams, ekstremalios situacijos, karantino metu išleidžiantiems 60 metų ir vyresnius darbuotojus į prastovas.

Parlamentarams ketvirtadienį pateiktos kelių įstatymų pataisos, kuriomis Vyriausybė siūlo per pandemiją labiau pasirūpinti 60 metų ir vyresniais darbuotojais. Toliau Seimas pataisas svarstys birželio 2 dieną. 

„Atsižvelgiant į įmonių ir žmonių poreikius“, –  pristatydamas pataisas ir aiškindamas jų poreikį sakė socialinių reikalų ir darbo ministras Linas Kukuraitis. Jis tikisi, kad pataisos įsigalios nuo birželio vidurio.

Pasak ministro, valstybės finansinė parama pagelbės sektoriams, kuriems, tikėtina, nuo krizės prireiks atsigauti ilgiau.

Ministras pranešė, kad, pavyzdžiui, per kovą iš 10 tūkst. atleistų žmonių 2,6 tūkst. buvo virš 60 metų.

Pataisos taip pat numato, kad laikiną darbo paieškos išmoką gyventojai gautų iškart tapę bedarbiais, o ne tada, kai baigiasi terminas gauti išeitines išmokas iš darbdavio.

„Mastas yra iš tiesų didžiulis (...) tokiems žmonėms į darbo rinką grįžti labai sudėtina, o ekonominiu sunkmečiu bus dar sunkiau“, – teigė jis.

L. Kukuraitis pabrėžė, kad rinka į žadamas didesnes garantijas darbuotojams nuo 60 metų jau sureagavo: „Darbdaviai  pradėjo mažiau atleidinėti tokius žmones, bet skelbia jiems prastovas“.

Jei Seimas priims pataisas, subsidija, kuri galiotų ir pasibaigus karantinui, bet tęsiantis ekstremaliai situacijai, siekų 100 proc. darbo užmokesčio, bet ne daugiau nei minimali alga (MMA, 607 eurai) arba 70 proc. atlyginimo, bet ne daugiau nei 1,5 MMA (910,5 euro).

Pasibaigus karantinui ir ekstremaliai situacijai arba grąžinus darbuotoją iš prastovos, darbdavys toliau galėtų prašyti šešių mėnesių trukmės subsidijos: pirmą-antrą mėnesį – 100 proc., trečią-ketvirtą – 50 proc., penktą-šeštą – 30 proc., tačiau maksimali riba būtų 607 eurai (iki mokesčių).

Pataisos taip pat numato, kad laikiną darbo paieškos išmoką gyventojai gautų iškart tapę bedarbiais, o ne tada, kai baigiasi terminas gauti išeitines išmokas iš darbdavio. Tas pats būtų taikoma, kai žmogus kreipiasi dėl įprastos nedarbo išmokos.

Dabar būna atvejų, kai darbdaviai įsipareigoja mokėti išeitines išmokas, bet jos neišmokamos iškart.

Rašyti komentarą
Komentarai (5)

Anonimas

GEREJA !!!!DDDDDDDDDDDDDDDDD

na

na taip valdo mūsų gyvenimus apie darbą, apie gimdymus apie ką valgom ir kiek tuštinamės...galima pagalvoti, kad Lietuvoje nėra ką spręsti...kaip kurti darbo vietas, kad jaunimas ir šeimos neišvažiuotų...išgalvota korona sujaukė protus...seime seneliam

meile

pirmiausia apmokekit pensininkam seimunam nes ten didziausia koncentracija seniu gal pirma reiktu ivesti metu cenza iseima o po to taupyti pinigus del tokiu
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS