Siekia privatų verslą įpareigoti įdarbinti neįgaliuosius | kl.lt

SIEKIA PRIVATŲ VERSLĄ ĮPAREIGOTI ĮDARBINTI NEĮGALIUOSIUS

Privatų verslą ateityje ketinama įpareigoti įdarbinti neįgaliuosius, sako socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis. Anot jo, kvotas nustatytų valdžia, jomis siekiama paskatinti neįgaliųjų užimtumą.

„Pradedame nuo viešojo sektoriaus, tikrai ateityje galėtume kalbėti ir apie visus darbdavius – nustatyti, kaip yra daugelyje šalių, kurios yra aplink mus, kad darbdaviai ne tik viešojo sektoriaus, bet ir privataus, turi pareigą priimti neįgaliuosius į darbą“, – pirmadienį Seime surengtoje spaudos konferencijoje pareiškė ministras.

L. Kukuraitis nedetalizavo, nuo kada tokia tvarka įsigaliotų, tačiau teigė, jog tokiu darbdavių įpareigojimu būtų skatinama pozityvioji diskriminacija.

„Yra reikalinga tam tikroms grupėms padėti įsidarbinti“, – aiškini ministras.

Jo teigimu, savarankiškai su nedidele valstybės parama atviro darbo rinkoje, o ne socialinėse įmonėse, galėtų dirbti apie 60 proc. socialinių įmonių darbuotojų.

Seime jau yra svarstomos pataisos, kurios nuo kitų metų vidurio nustatys kvotas, kiek neįgaliųjų turėtų būti įdarbinta viešajame sektoriuje.

Neįgaliųjų socialinės integracijos įstatymo pakeitimai numato, kad viešojo sektoriaus organizacijose, turinčiose daugiau kaip 50 darbuotojų, privalėtų dirbti ne mažiau kaip 5 proc. žmonių su negalia. „Sodra“ kontroliuotų, kaip šios nuostatos laikomasi.

Tokią pataisą registravęs Socialinių reikalų ir darbo komiteto narys „valstietis“ Tomas Tomilinas prognozuoja, kad sunkiausia neįgaliesiems bus įsidarbinti  savivaldybėse esančiose viešajam sektoriui priklausančiose įstaigose, įmonėse bei organizacijose.

„Savivaldai neturime teisės tiesiogiai nurodyti vykdyti ar nevykdyti. Yra poreikis derybų tarp Finansų ir Socialinės apsaugos ir darbo ministerijų su savivaldybėmis, kurios turėtų gauti tam tikras finansines paskatas tą kvotų sistemą įgyvendinti“, – teigė T. Tomilinas. 

Jis skeptiškai vertina ministro idėją privalomas neįgaliųjų į darbinimo kvotas nustatyti ir privačiame sektoriuje.

„Viešajame sektoriuje reikėtų susitvarkyti. (...) Viešasis sektorius turi būti pavyzdžiu. Mums net nereikia privalomų jokių priemonių privačiam. Privatus prisijungs savanoriškai“,  – po spaudos konferencijos BNS sakė T. Tomilinas.

Jo duomenimis, dabar Lietuvoje yra 245 tūkst. neįgaliųjų, iš jų darbingo amžiaus – apie 163 tūkstančių. Darbą turi apie 48,2 tūkst. žmonių su negalia, nedirba beveik 115 tūkst. darbingo amžiaus neįgaliųjų.

Vidaus reikalų ministerijos duomenimis, 2017 metų pradžioje veikė 4 357 viešojo sektoriaus organizacijos, iš kurių 3 463 – savivaldybėse. 

GALERIJA

  • Siekia privatų verslą įpareigoti įdarbinti neįgaliuosius
  • Siekia privatų verslą įpareigoti įdarbinti neįgaliuosius
Rašyti komentarą
Komentarai (1)

Anonimas

Taip neigaliuju idarbinimas kazkam nauda.Darba ,kuri anksciau pilnu etatu dirbant atlikdavo 6 darbuotojai .Dabar perpus trumpesniu laiku atlieka 3 neigalieji.Taip yra visose socialines integracijos imonese.Idomu ar valdzia taip kontroliuoja ir laimina.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS