Siekiama nešiojamųjų elektroninių prietaisų gamintojus įpareigoti naudoti bendrą kroviklį | kl.lt

SIEKIAMA NEŠIOJAMŲJŲ ELEKTRONINIŲ PRIETAISŲ GAMINTOJUS ĮPAREIGOTI NAUDOTI BENDRĄ KROVIKLĮ

  • 0

Trečiadienį europarlamentarai patvirtino derybų dėl naujų ES taisyklių mandatą, kuris įpareigotų nešiojamųjų elektroninių prietaisų gamintojus naudoti bendrą kroviklį.

\Naujos ES radijo įrenginių taisyklės leistų supaprastinti mobiliųjų telefonų, planšetinių kompiuterių, skaitmeninių kamerų, ausinių, bevielių garsiakalbių ir kitų nešiojamųjų prietaisų įkrovimą bei sumažinti elektronines atliekas, nes būtų įvestas bendras šių prietaisų kroviklis, kuris su tam tikromis ribotomis išimtis naudotų USB-C tipo krovimo jungtį. Įsigyjant naują elektroninį prietaisą vartotojams nebereiks kaskart rūpintis papildomu krovikliu ir jo laidais. Jie galės naudoti jau turimą kroviklį.

Europarlamentarai taip pat siūlo minėtų įrenginių pakuotėje aiškiai pažymėti, ar jie parduodami kartu su krovikliais ir kokios yra šių įrenginių krovimo alternatyvos. Atsižvelgdami į populiarėjančias bevielio krovimo technologijas, EP nariai ragina Europos Komisiją iki 2026 m. nustatyti skirtingų krovimo technologijų suderinamumo standartus, kad įrenginių įkrovimo tipas neribotų vartotojų pasirinkimo įsigyjant nešiojamąjį įrenginį.

„Europa kasmet importuoja apie pusę milijono kroviklių, o tai sugeneruoja nuo 11 iki 13 tūkstančių tonų elektroninių atliekų, todėl bendras kroviklis būtų labai pravartus vartotojams. Siekiame, kad iki 2026 m. skirtingi bevielio krovimo tipai derėtų tarpusavyje, o vartotojams būtų suteikta aiški ir suprantama informacija. Mes kartu papildome taisykles reikalavimais nešiojamiesiems kompiuteriams“, – sakė EP pranešėjas Alexas Agius Saliba (Socialistai ir demokratai, Malta).

Kaip teigiama EP biuro Lietuvoje išplatintame pranešime, balandžio 20 d. EP vidaus rinkos ir vartotojų apsaugos komitete patvirtinta pradinė Europos Parlamento pozicija nesulaukė prieštaravimų plenarinėje sesijoje, todėl EP nariai gali nedelsiant pradėti derybas su ES Taryba.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS