Skaičiai auga: dėl finansinių sankcijų Lietuvoje įšaldyta lėšų suma siekia beveik 62,8 mln. | kl.lt

SKAIČIAI AUGA: DĖL FINANSINIŲ SANKCIJŲ LIETUVOJE ĮŠALDYTA LĖŠŲ SUMA SIEKIA BEVEIK 62,8 MLN.

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT) praneša, kad dėl Lietuvoje taikomų Europos Sąjungos (ES) finansinių sankcijų, susijusių su Rusija ir Baltarusija, bendra iš viso įšaldytų piniginių lėšų suma šią savaitę sudaro daugiau nei 51,193 mln. eurų, 12,088 mln. JAV dolerių ir per 285 tūkst. Rusijos rublių.

Su Rusijos Federacija susijusios sankcijos

Pagal Tarybos reglamentą dėl ribojamųjų priemonių, taikytinų atsižvelgiant į Rusijos veiksmus, kuriais kenkiama Ukrainos teritoriniam vientisumui, suverenitetui ir nepriklausomybei arba į juos kėsinamasi, Lietuvoje finansinės sankcijos yra taikomos septyniems juridiniams asmenims, remiantis sąsajomis per nuosavybės teisę ar kontrolę. Šiems asmenims priklausančių įšaldytų lėšų sąskaitose bendra suma yra daugiau nei 19,586 mln. eurų, beveik 2,995 mln. JAV dolerių.

Bendra įeinančių įšaldytų lėšų, kurių siuntėjams taikomos ES ribojamosios priemonės, suma yra daugiau nei 1,152 mln. eurų, 1,429 mln. JAV dolerių ir per 285 tūkst. Rusijos rublių.

Su Baltarusija susijusios sankcijos

Lietuvoje taip pat taikomos finansinės sankcijos, susijusios su Baltarusija. Šiuo metu įšaldytos lėšos keturių juridinių asmenų ir vieno fizinio asmens sąskaitose, bendra suma 30,455 mln. eurų ir 7,663 mln. JAV dolerių.

Apribotas turtas

Asmenims, kuriems taikomos ES ribojamosios priemonės, susijusios su Rusija, apribota galimybė naudotis Lietuvoje esančiais ir nuosavybės teise priklausančiais trimis nekilnojamojo turto objektais – butais ir vienu žemės sklypu pagal nuomos sutartį.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS