Svarstys, ar vienišiems pensininkams skirti papildomą 42 eurų išmoką | kl.lt

SVARSTYS, AR VIENIŠIEMS PENSININKAMS SKIRTI PAPILDOMĄ 42 EURŲ IŠMOKĄ

Seimas svarstys dviejų konservatorių Lauryno Kasčiūno ir Gintarės Skaistės siūlymą mokėti 42 eurų dydžio šalpos išmokas vienišiems pensininkams.

Tokiai pataisai ketvirtadienį bendru sutarimu pritarta po pateikimo, toliau ją svarstys Seimo komitetai. Siūlymui paprašyta Vyriausybės išvados.

L. Kasčiūnas argumentuoja, kad vieniši vyresnio amžiaus žmonės traktuojami nelygiai – našliai gauna 24 eurų dydžio našlio pensiją, o nesudarę santuokos arba jai iširus negauna nieko.

Pasak L. Kasčiūno, universali vienišų pensijinio amžiaus žmonių paramos sistema būtų sąžiningesnė nei dabartinė.

„Viena senjorė papasakojo gyvenimišką istoriją – ji daugiau nei trisdešimt metų gyveno su vyru, užaugino tris vaikus, gyvenimo pabaigoje vyras nusprendė ją palikti, susituokė su kita moterimi, po kelerių metų mirė, pagal dabar galiojančią sistemą našlės pensiją gauna ta paskutinioji žmona, o ta senjorė, kuri su vyru užaugino tris vaikus, turbūt nedarė karjeros, negauna nieko“, – pristatydamas pataisą per Seimo posėdį kalbėjo L. Kasčiūnas.

Pagal konservatorių siūlymą, 0,3 šalpos pensijų bazės dydžio (42 eurai) šalpos išmokos būtų pradėtos mokėti nuo liepos, tačiau iniciatorius sakė suprasiantis, jei dėl įtemptos biudžeto situacijos prie naujos sistemos būtų pereinama po metų.

L. Kasčiūno teigimu, šiuo metu našlio pensiją gauna apie 215 tūkst. senjorų, į vienišo asmens išmoką pretenduotų dar apie 90 tūkst. vyresnio amžiaus žmonių.

Vyriausybė irgi planavo sukurti vienišo asmens paramos sistemą, pagal kurią našlių pensijos būtų pakeistos išmokomis vienišiems asmenims. Tačiau tokie projektai nebuvo svarstomi.

Rašyti komentarą
Komentarai (11)

viskas

vietoj lašišos kas antrą dieną teks pasitenkint viščiukais tabaka, nepritarta 42 eur skyrimui vienišiems senjorams, Vyriausybė pasakė ne.

Vila

Kuo kiti prastesni? O kas tie prastesni? Nejaugi jus nezinote, kad mokama pensija naslems/nasliams? Pries rasinedami nesamones, pasidomekite,kokia reali padetis. Ar naslys ar nasle,naslio pensija skiriama tiek viienam tiek kitam - kuris liko nasliu. Piktinates pats nezinote ko.

Kuo kiti prastesni?

Kokia neteisybė. Gyveno tik sau, dirbo ir lėšas skyrė tik sau ir susitaupyti galėjo, kai vaikais rūpintis nereikėjo. O jei vaikai netikę, tai patys kalti, kad neišauklėjo ir liko vieni- vieniši. Nesuprantu, kuo vieniši ypatingesni už tuos, kurie augino jaunimą, savo pamainą, kurių lėšomis ir bus mokami pinigai tiems, kas nesukūrė svarbiausio- žmogaus. Kuo tada prastesni taip pat vieniši našliai, kad toks piniginis skirtumas?
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS