V. Janulevičius: sprendžiant dėl verslų uždarymo reikia dirbti su skalpeliu | kl.lt

V. JANULEVIČIUS: SPRENDŽIANT DĖL VERSLŲ UŽDARYMO REIKIA DIRBTI SU SKALPELIU

Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentas Vidmantas Janulevičius sako, kad sprendžiant, kokius verslus uždaryti, siekiant suvaldyti koronaviruso plitimą, reikia tai daryti labai dėmesingai.

„Žmonių sveikata šioje vietoje yra pirmaeilis veiksnys ir reikia labai segmentuotai pasižiūrėti, kur plinta COVID-19. Faktas, kad pasilinksminimų vietose, kur vartojamas alkoholis, dažnu atveju matosi vakarais, kad apsisaugojimo lygis yra, švelniai tariant, prastas“, – Eltai sakė V. Janulevičius.

„O visur kitur reikia dėmesingai žiūrėti ir bandyti dirbti su skalpeliu, nes kuo mažiau mes uždarysime verslo, tuo mažiau jį reikės remti. Visuotinis karantinas, jeigu pilnai viską uždarytume kaip pavasarį, yra veiksmingas, mes tą pamatėme, bet klausimas, ar mes patempsime ekonomiškai. Tie bankrotai, kurie anksčiau ar vėliau atsiris, duos didelį neigiamą poveikį valstybės ekonomikai. Čia reikia dirbti su skalpeliu. Pasiūlymas yra labiau išsinagrinėti kiekvieną atvejį“, – pridūrė LPK prezidentas.

Kiek anksčiau antradienį premjeras Saulius Skvernelis pranešė, kad trečiadienį Vyriausybė svarstys dėl visuotinio karantino įvedimo.

Jei siūlymams būtų pritarta, viešojo maitinimo įstaigų darbas būtų nutraukiamas, maistą būtų leista teikti tik išsinešimui. Maisto parduotuvėms ir vaistinėms ypatingų ribojimų nebūtų, kitos parduotuvės turėtų užtikrinti ne mažesnį kaip 10 kv. metrų plotą vienam pirkėjui.

Taip pat siūloma stabdyti sporto klubų, baseinų, SPA veiklą, drausti šokių, dainavimo ir kitus kontaktinius užsiėmimus.

Viešbučių veikla nebūtų draudžiama, tačiau nebūtų leidžiama teikti grupinių paslaugų, būtų privalomas kaukių dėvėjimas. Taip pat siūloma riboti maitinimo paslaugas viešbučiuose, išskyrus maisto pristatymą į kambarius arba išsinešimui.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS