V. Ušackas: Europos Komisija informuota apie Rusijos ribojimus Lietuvos vežėjams | kl.lt

V. UŠACKAS: EUROPOS KOMISIJA INFORMUOTA APIE RUSIJOS RIBOJIMUS LIETUVOS VEŽĖJAMS

  • 0

Europos Komisija yra informuota apie Rusijos taikomus ribojimus Lietuvos vežėjams, kurie susiduria su sugriežtinta muitinės patikra, ketvirtadienį pranešė Europos Sąjungos (ES) ambasadorius Rusijoje Vygaudas Ušackas.

Diplomato teigimu, Briuselis šiuo metu laukia papildomos informacijos iš Vilniaus, kad galėtų pilnai įvertinti problemos mastą.

„Komisija yra informuota apie šią problemą ir šiuo metu laukia papildomos informacijos iš Lietuvos, kad galėtų pilnai įvertinti jos mastą. Pažymėtina, kad 2013 metais Federalinė muitinės tarnyba beveik mėnesį be aiškaus pagrindo taikė šimtaprocentinę muitinės kontrolę Lietuvos vežėjams, gabenusiems prekes į Rusiją“, - BNS sakė V.Ušackas.

Valstybės sienos apsaugos tarnybos duomenimis, automobilių iš Lietuvos patikrą ties Karaliaučiaus sritimi Rusija sugriežtino penktadienio vakarą.

Lietuvos vežėjai ėmė strigti ir Latvijos bei Rusijos pasienyje, Rusijos vidaus muitinėse. Vežėjų asociacijos „Linava“ duomenimis, pirmadienio vakarą Rusijos muitinė nurodė transporto priemonėms ir kroviniams iš Lietuvos taikyti pilną patikrą, ji tęsiasi iki šiol.

Rusija riboti transportą iš Lietuvos ėmė praėjus dienai po to, kai prezidentė Dalia Grybauskaitė Rusiją pavadino teroristine valstybe. Panašius apribojimus vežėjams ir prekėms iš Lietuvos Rusija buvo įvedusi ir pernai rudenį, kai Lietuva pirmininkavo ES, tuomet šios priemonės taikytos apie mėnesį.

Lietuvos užsienio reikalų ministerija Rusijos veiksmus pavadino „diskriminacine praktika“, teigdama, kad lietuviški lengvieji ir kroviniai automobiliai susiduria su „Rusijos tarnybų dirbtinai kuriamais sunkumais“.

Rusijos muitinės vadovas savo ruožtu pareiškė, kad patikra sugriežtinta, nes per Lietuvą į Rusiją gabenama uždrausta ES produkcija.

Transporto sektorius sukuria apie dešimtadalį Lietuvos bendrojo vidaus produkto.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS