Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) prezidentas Vidmantas Janulevičius kartoja, jog tai leistų papildomai surinkti apie 0,5 mlrd. eurų krašto apsaugai, tačiau nepakenkiant verslo augimui.
„Logiška būtų (didinti – BNS) 1 proc. PVM gynybai ir dar 1 proc. pelno mokestį irgi tik gynybai. Manau, kad tai yra tie mokesčiai, kurie mažiausiai šiandien apsunkintų (verslo padėtį – BNS). Turint pelną gali juo pasidalinti. Bent jau iš mūsų, pramonininkų pusės, yra toks požiūris“, – ketvirtadienį Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijoje sakė V. Janulevičius.
„1 proc. PVM ir 1 proc. pelno (padidinimo – BNS) užtektų 0,5 mlrd. eurų ir tai būtų mažiausias nuostolis verslui. Manau, kad augimas toliau nesustotų“, – kalbėjo verslininkas.
Anot jo, toks gynybos mokesčio modelis galėtų galioti tam tikrą laiką, pavyzdžiui, ketverius ar penkerius metus.
Verslo atstovai pataruoju metu ne kartą pabrėžė, kad Finansų ministerijos parengti mokesčių pasiūlymai lėtintų šalies ekonomiką, iš jos trauksis verslas, todėl į biudžetą bus surenkama mažiau mokesčių.
„Užsienietiškas verslas tikrai turi daug alternatyvų, Lietuva dėl savo dydžio, mažumo, buvimo pafrontėje nėra tikrai savaime patraukliausias. Mums reikia kautis dėl kiekvieno investuotojo“, – susitikime sakė LPK viceprezidentas Rolandas Valiūnas.
Lietuvos verslo konfederacijos viceprezidentas Marius Dubnikovas pažymėjo, kad valdantieji ketina siūlyti didinti gyventojų pajamų (GPM) ir nekilnojamojo turto (NT) mokesčius, kurių pajamos keliautų ne gynybai, o savivaldai.
„Reforma kreipiama ne į gynybos prioritetą, o į kairiosios Vyriausybės programos įgyvendinimą“, – teigė M. Dubnikovas.
Konservatorė ir buvusi premjerė Ingrida Šimonytė taip pat sakė, jog nėra aišku, ar pajamos iš didesnių mokesčių būtų skiriamos krašto apsaugai, nes kartu siūlomos kai kurių mokesčių išimtys ir lengvatos.
„Gąsdina tai, kad kryptis nėra aiški, todėl viena ranka kalbama tarsi apie gynybos finansavimą – „čia surinksim gal pusę milijardo“, bet tuo pačiu metu, kadangi prezidentas labai nori NPD (neapmokestinamojo pajamų dydžio – BNS) už vaikus, (...) 100 mln. eurų kita ranka nubrauksim“, – teigė I. Šimonytė.
Startuolių asociacijos „Unicorns Lithuania“ vadovė Gintarė Verbickaitė teigė, kad verslas sutiktų su 1 proc. didesniu pelno mokesčiu, kadangi yra pasiryžęs prisidėti prie gynybos finansavimo, tačiau tai stabdytų besiplečiantį aukštųjų technologijų sektorių.
Kaip anksčiau rašė BNS, koalicijos taryba pirmadienį sutarė padidinti nekilnojamo turto (NT) mokesčio „grindis“ iki 50 tūkst. eurų vienam asmeniui bei 100 tūkst. eurų šeimai, dėl konkrečių jo ribų ir išimčių leidžiant spręsti savivaldybėms, atsisakyti 36 proc. gyventojų gyventojų pajamų mokesčio (GPM) tarifo 120 vidutinių darbo užmokesčių (VDU) viršijančioms pajamoms.
Naujausi komentarai