Vyriausybė vienišiems pensininkams nenori mokėti 42 eurų išmokos | kl.lt

VYRIAUSYBĖ VIENIŠIEMS PENSININKAMS NENORI MOKĖTI 42 EURŲ IŠMOKOS

Vyriausybė trečiadienį posėdyje nepritarė dviejų konservatorių siūlymui mokėti 42 eurų šalpos išmokas vienišiems pensininkams, atsisakant jiems mokamos 26 eurų našlių pensijos.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos parengtame Vyriausybės nutarimo projekte teigiama, kad Lauryno Kasčiūno ir Gintarės Skaistės siūlymas nėra efektyviausias ir teisingiausias siekiant sumažinti vienišų pensininkų skurdą.

„Nuo 2019 metų Šalpos pensijų įstatyme nustatyta nauja išmokos mažiausias socialinio draudimo pensijas gaunantiems asmenimis rūšis – pensijos priemoka. Jos tikslas – mažinti mažiausias pensijas gaunančių asmenų skurdą, todėl (konservatorių – BNS) siūlomas reguliavimas netikslingas“, – rašoma ministerijos pažymoje.

Pasak jos, pensijų priemoka mokama ir neįgaliems asmenimis, gaunantiems mažas netekto darbingumo pensijas, tuo metu L. Kasčiūnas ir G. Skaistė siūlo didinti pajamas tik senatvės pensijos amžiaus sulaukusiems asmenimis.

Be to, anot ministerijos, konservatorių siūloma vienišų asmenų šalpos pensija būtų mokama neatsižvelgiant į kitas gaunamas pensijas, pajamas ar turtą, tuo metu dabar skiriant pensijų priemoką vertinamos visos asmens pajamos, įskaitant ir našlių pensijas.

„Tik tuo atveju, jei visų gaunamų pensijų suma nesiekia nustatytos ribos, skiriama pensijų priemoka. Taigi, galiojantis teisinis reguliavimas leidžia užtikrinti objektyvų valstybės paramos teikimą asmenims, gaunantiems mažas pensijas, nesvarbu, ar asmuo yra vienišas, ar ne“, – pabrėžė ministerija.

Seimas 2019-ųjų lapkritį po pateikimo pritarė L. Kasčiūno ir G. Skaistės siūlymui mokėti 42 eurų šalpos vienišų asmenų pensijas. Anot L. Kasčiūno, tai leis išvengti nelygaus vienišų vyresnio amžiaus žmonių traktavimo, nes našliai dabar gauna pensiją, o nesudarę santuokos arba jai iširus negauna nieko.

Naujas pensijas konservatoriai siūlo mokėti nuo šių metų liepos, tai biudžetui šiemet kainuotų apie 45 mln. eurų. Lėšų poreikis naujoms pensijoms siektų apie 75 mln. eurų, tačiau atsisakius našlių pensijų „Sodros“ biudžetas sutaupytų apie 30 mln. eurų.

Šiuo metu našlio pensiją gauna apie 211 tūkst. asmenų. L. Kasčiūno teigimu, į vienišo asmens išmoką pretenduotų dar apie 90 tūkst. vyresnio amžiaus žmonių.

Pensijų priemoka dabar yra mokama asmenims, kurių visų gaunamų pensijų suma yra mažesnė nei 257 eurai per mėnesį. Vidutinis priemokos dydis yra apie 40 eurų, jas gauna apie 72 tūkst. asmenų.

Rašyti komentarą
Komentarai (63)

isskyrusi pensininke

vaikai ismokinti mano darbo jegomis ,paliko mus .Ne viena as tokia , bet siuo metu vienisa pensininke O del kapu tvarkymo ,,nemizkit ,,nasles Gal vaikai patvarko?

pensininkė

vieniši ir našliai skiriasi tuo kad vieniši būti patys taip nusprendė o našliu tapo ne savo noru čia ir skirtumas vienišam nereikia vykti į kapus lankyti antros pusės kapo pirkti žvakių gėlių o kur dar skausmas širdyje todėl nepavydėkite kad mokami tie 26 eurai našliams jiems šiokia tokia paguoda lyg užuojauta būtų gerai kad valstybė išgalėtų visiems daugiau mokėti bet čia reikia kad verslininkai ne savo pelnus didintų ir patys dalintusi o didintų atlyginimus darbininkams tada bus iš ko didinti pensijas

Lina

Pensininkui patikėkit tikrai nieko nereikia jie nėra įdomūs niekam kai serga tai į juos nekreipia dėmesio kai jie neturi maisto Seimui vienodai rodo bet seimas save mato plačiai jiems visko reikia kelionių naujnauju mašinų ir aišku didesnių atlyginimų nes jiems labai šukų pragyventi gėda seimunamsnes jiems juk gyventi reikia
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS