VMI: keičiasi mokestinių pagalbos priemonių taikymo terminai | kl.lt

VMI: KEIČIASI MOKESTINIŲ PAGALBOS PRIEMONIŲ TAIKYMO TERMINAI

Mokesčių mokėtojai, nukentėję nuo COVID-19, dėl mokestinės paskolos sutarties be palūkanų galės kreiptis iki 2021 metų kovo 1 dienos.

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) informuoja, kad neigiamą COVID-19 poveikį patyrusios įmonės ir gyventojai mokesčius galės atidėti iki gruodžio 31 d. Per du mėnesius po šio termino jie galės kreiptis į mokesčių administratorių ir sudaryti mokestinės paskolos sutartį be palūkanų.

„Sprendimas priimtas VMI atlikus išsamią analizę ir įvertinus įmonių, kurios naudojasi VMI mokestinės pagalbos priemonėmis, veiklos rezultatus bei atsigavimo tendencijas ir siekiant užtikrinti valstybės pajamų tvarumą“, – pranešime spaudai cituojama VMI vadovė Edita Janušienė.

Ji pažymi, kad pastaruoju metu įtrauktų į sąrašus įmonių sumokėtų mokesčių suma žymiai padidėjo ir rugpjūčio mėnesį jau pasiekė 92,6 proc. pernai tuo pačiu metu sumokėtų mokesčių.

VMI primena, kad į nukentėjusių nuo COVID-19 sąrašus šiuo metu įtraukta 62,1 tūkst. įmonių, iš kurių VMI teikiamomis mokestinėmis pagalbos priemonėmis naudojasi maždaug kas trečia įmonė – apie 23 tūkst. mokesčių mokėtojų.

Pusės mokesčių mokėtojų, kuriems taikomi mokesčių atidėjimai, skola nesiekia 1 tūkst. eurų. Tik 1 proc. įmonių turi skolą, kuri viršija 0,5 mln. eurų ir tai sudaro 54 proc. visų atidėtų mokesčių sumos.

115 įmonių pačios kreipėsi į VMI su prašymu išbraukti jas iš nukentėjusių nuo COVID-19 sąrašo ir mokesčius moka įprasta tvarka, o 963 verslininkai jau sudarė mokestinės paskolos sutartis su VMI ir 46,3 mln. eurų mokesčių sumokės dalimis be palūkanų.

Nuo kovo 16 d. jau yra sudaryta apie 4 tūkst. mokestinės paskolos sutarčių 62,4 mln. eurų sumai.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS