Vyriausybė ketina sugriežtinti alkoholio „paštomatų“ veiklą | kl.lt

VYRIAUSYBĖ KETINA SUGRIEŽTINTI ALKOHOLIO „PAŠTOMATŲ“ VEIKLĄ

Verslininkams apeinant alkoholio prekybos ribojimus, Vyriausybė ketina sugriežtinti vadinamųjų alkoholio „paštomatų“ veiklą – juose bus galima pasaugoti gėrimus, tačiau nebus galima jų atsiimti tuo metu, kai draudžiama prekyba alkoholiu.

„Siūlome uždrausti ne prekybos alkoholiniais gėrimais pasaugojimą, o jų atsiėmimą, kai jie įsigyjami leistinu prekybos metu, bet prekė atsiimama draudžiamomis prekiauti alkoholiniais gėrimais valandomis“, – teigia Ekonomikos ir inovacijų ministerija.

Ji siūlo Vyriausybei pritarti Seime svarstomam siūlymui uždrausti alkoholio „paštomatus“, kai gėrimai skolinami ar pasaugojami už atlygį.

Ministerija siūlo pritarti Alkoholio kontrolės įstatymo pataisoms, kurias parengė Seimo laikinosios Motiejaus Valančiaus blaivybės sąjūdžio grupės pirmininkas konservatorius Paulius Saudargas, bet siūlo jas patobulinti.

Anot P. Saudargo, pataisas paskatino vieša informacija apie galimybę stacionariuose paštomatuose įsigyti alkoholio, įskaitant ir draudžiamas jo prekybos valandas, atsiskaitant iš anksto arba atidedant mokėjimą leidžiamu prekybos metu.

Tai yra fizinių asmenų teisėtų būdu ir leistinu laiku įsigytas alkoholis, kuris yra saugomas mūsų saugyklose.

Nuo 2019-ųjų rugsėjo Vilniuje veikia penkios alkoholio saugyklos, kur gyventojai, atsisiuntę specialią mobilią programėlę, gali svaigalų įsigyti bet kuriuo paros metu. Paslaugą teikianti bendrovė „Artimiausias“ pabrėžia alkoholiniais gėrimais neprekiaujanti, o gyventojams jį įsigyjant bendradarbiaujanti su prekybos licenciją turinčia bendrove „Žilva“.

„Tai yra fizinių asmenų teisėtų būdu ir leistinu laiku įsigytas alkoholis, kuris yra saugomas mūsų saugyklose“, – BNS sakė įmonės „Artimiausias“ direktorius Vytautas Šulcas.

Tyrimą dėl šios veiklos atlieka Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas (NTAKD), nusprendęs bent laikinai nestabdyti tokios prekybos, nes tai galėtų komplikuoti vėlesnius ginčus teismuose.

Nuo 2018-ųjų Lietuvoje alkoholį gali įsigyti asmenys, sulaukę 20 metų. Leidžiamas prekybos laikas – nuo 10 val. iki 20 val. vakaro, sekmadieniais – nuo 10 val. iki 15 valandos.

Dabartiniame Alkoholio kontrolės įstatyme jo skolinimas ir pasaugojimas nereglamentuotas.

Rašyti komentarą
Komentarai (3)

kis

Kodel sugrieztinti,paprasciausia uzdrausti,tai nelegali veikla.

Alkašas

Siūlau verslo planą prekybos centram. Ateina žmogutis ir sako aš perku 100 000 puslitriu auksinės. Štai pinigai už visus puslitrius. Tik jūs man turite garantuoti kad galėsiu atsiimti juos per 10 metų .

B. B. d.

Kas čia per iššsypysinejimas??? Vagis gaudykit valdžioj kur vagia kibirais, vos praneša.... Kada norėsiu tada ir gersiu, man jokie psychai ne uždraus LaisvojeLietuvoje!!!! Ar jau gryztam y TARYBŲ SĄJUNGA?? Nevisprociai, jau nežino kaip žmonės apvagint.. Trūksta žodžių :-(((

SUSIJUSIOS NAUJIENOS