„Forum Cinemas“ už kartelinį susitarimą gavo 1,4 mln. eurų baudą | kl.lt

„FORUM CINEMAS“ UŽ KARTELINĮ SUSITARIMĄ GAVO 1,4 MLN. EURŲ BAUDĄ

  • 2

Kino teatrus Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Panevėžyje ir Šiauliuose valdanti Suomijos kapitalo bendrovė „Forum Cinemas“ už kartelinį susitarimą turės sumokėti 1,384 mln. eurų baudą.

Tokį sprendimą penktadienį priėmė Konkurencijos taryba, nustačiusi, kad kino teatrai - „Forum Cinemas“, „Multikino Lietuva“ bei „Cinamon Operations“ - tarpusavyje derino bilietų kainas, pranešė taryba.

„Tyrimo metu surinkta medžiaga liudija, kad kino teatrus Vilniuje ir Kaune valdančios bendrovės, pritardamos „Forum Cinemas“ iniciatyvai, atsisakydavo vartotojams palankių šeimos, savaitgalio ir kitų akcijų ir netaikydavo nuolaidų žiūrovų pamėgtiems filmams. Akivaizdu, kad „Forum Cinemas“ skatindavo savo konkurentus laikytis „nusistovėjusios“ praktikos netaikyti nuolaidų kino filmų rodymo pradžioje“ – pranešime spaudai sakė tarybos narė Jolanta Ivanauskienė.

Pasak jos, jei bendrovės nebūtų dalyvavusios kartelyje dėl kainų, jos būtų galėjusios vartotojams pasiūlyti daugiau akcijų ar pigesnių bilietų.

Bendrovės „Multikino Lietuva“ ir „Cinamon Operations“ prisipažino dalyvavusios kartelyje, todėl įmonės buvo atleistos nuo baudų - atitinkamai 99,2 tūkst. ir 138,8 tūkst. eurų.

„Forum Cinemas“ neigė dalyvavusi karteliuose ir derinusi savo veiksmus su „Multikino Lietuva“ ir „Cinamon Operations“.

Susitarimas tarp „Forum Cinemas“ ir „Multikino Lietuva“ Vilniuje truko beveik 2 metus, o tarp „Forum Cinemas“ ir „Cinamon Operations“ – per 3 metus.

„Forum Cinemas“ ketina skųsti Konkurencijos tarybos skirtą 1,384 mln. eurų baudą.

„Esame viena seniausiai Lietuvoje veikiančių ir pasaulio kino filmų platinimo industrijoje gerbiama bendrovė, todėl neketiname pripažinti nusižengimų, kurių nepadarėme. Siekėme apsaugoti teisėtus savo interesus, kuriuos ir toliau ginsime teisme“, – pranešime spauda sakė „Forum Cinemas“ generalinis direktorius Arūnas Baltrušaitis.

Pasak jo, įmonė nenori kištis į konkurentų kainodarą ir reguliuoti kino bilietų kainų rinkoje.

„Priešingai nei kitos kino teatrus valdančios įmonės, esame ne tik kino filmų rodytojai, bet ir platintojai. Būtent iš mūsų minėti kino teatrai įsigyja dalies kino filmų rodymo teises. Suprantame rinkos dalyvių norą į kino sales pritraukti kuo daugiau lankytojų siūlant žemesnes bilietų kainas, tačiau nemanome, kad tai daryti teisinga platintojų sąskaita“, – teigė A.Baltrušaitis.

6 kino centrus Lietuvoje turinčiai „Forum Cinemas“ grupei priklauso filmų platintoja „Forum Cinemas Home Entertainment“, užimanti didžiausią rinkos dalį. Galutinė kontroliuojanti „Forum Cinemas“ akcininkė yra Suomijos „Nordic Cinema Group Holding“.

Rašyti komentarą
Komentarai (2)

Lukaa

Suprantu kad bilietai dar pabrangs, reikės sumokėti baudą....

Neringa Langviniene

Nuoširdžiai tuo apsidžiaugiau. Kainos filmuose nerealios. Jeigu šeima nori nueiti į filmą ir visi po 6,5 euro sumokėti, o jeigu dar 3D... nerealu.... Forum Cinemas bus priversti susimąstyti.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS