A. Gedvilienė: Registrų centro problemos buvo žinomos | kl.lt

A. GEDVILIENĖ: REGISTRŲ CENTRO PROBLEMOS BUVO ŽINOMOS

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos Seime atstovė ir Seimo Antikorupcijos komisijos narė Aistė Gedvilienė kreipėsi į Registrų centro direktorių Saulių Urbanavičių, prašydama labai aiškiai įvardyti, kiek kartų strateginė valstybės įmonė kreipėsi į sveikatos apsaugos ministrą Aurelijų Verygą indikuodama, kad ministerijos žinioje esantis e. sveikatos registras yra pažeidžiamas.

„Yra žinoma, kad Registrų centro vadovybė ne kartą kreipėsi į ministrą A. Verygą, informuodama apie lėšų, būtinų užtikrinti duomenų ir serverių saugumą, poreikį. Akivaizdu, kad šis poreikis buvo žinomas, bet ignoruojamas“, – sakė Seimo narė A. Gedvilienė.

Pasak A. Gedvilienės, informacija apie duomenų apsaugos pažeidžiamumą buvo žinoma tiek Sveikatos apsaugos ministerijos, tiek Ekonomikos ir inovacijų ministerijos vadovybėms.

Prieš savaitę dėl smarkus lietaus ir trūkusio vamzdžio sostinėje esančios RC serverinės, kurioje saugomi svarbiausi valstybės registrai, darbas buvo paralyžiuotas. E. sveikatos registro darbo nepavyko visiškai atnaujinti daugiau nei savaitę.

Rašyti komentarą
Komentarai (3)

Gedvi

Tu netrukdyk jiems dirbt, ar aisku tau ?

taip

jei zinomos tai reiskia samoningai sukurtos spec t

Ką gi

kai valdžioje buvo konservatoriai, jokių problemų su e-sveikata "nebuvo", o dabartinė valdžia tokią "puikią" sistemą ir jos darbo sąlygas sugadino. Taip gali galvoti tik labai užkietėję konservatoriai....

SUSIJUSIOS NAUJIENOS