Kokį verslą kurti dirbtinio intelekto amžiuje? | kl.lt

KOKĮ VERSLĄ KURTI DIRBTINIO INTELEKTO AMŽIUJE?

  • 8

Siekiant panaudoti dirbtinį intelektą įvairiose srityse, dar praėjusiais metais pasirodė Europos Komisijos kartu su Norvegija ir Šveicarija parengtas dirbtinio intelekto taikymo planas. Jame detaliai apibūdinami veiksmai, kurie turėtų būti pradėti įgyvendinti šiais metais. Skatindama dirbtinio intelekto plėtrą Lietuvoje, Ekonomikos ir inovacijų ministerija baigė rengti nacionalinę dirbtinio intelekto strategiją. Jos tikslas – sukurti teisinį ir etinį pagrindą Lietuvoje taikyti dirbtinį intelektą, siekiant maksimaliai išnaudoti jo ekonominį potencialą. Taigi, jeigu planuojate plėtoti ir kurti verslą ir norite uždirbti iš dirbtinio intelekto, geresnio laiko nei dabar nebus.

Kaip pripažįsta „LC paslaugų centras“ vadovas Laurynas Čiutys, praėjusiais metais ne tik politikai, bet ir verslas analizavo sritis, kuriose dirbtinis intelektas gali atnešti pelną (arba atvirkščiai – greitą nesėkmę). Kaip keisis verslas dirbtinio intelekto amžiuje? Aiškiai išskiriamos trys ateities verslams svarbiausios sritys: etika, saugumas ir technologinis progresas.

Algoritmų auditorius

Praėjusią savaitę JAV IT bendrovė „Cognizant“ kartu su Vilniaus Gedimino technikos universiteto atstovais paskelbė ataskaitą, kurioje teigiama, kad dirbtinis intelektas išsiskirstys į atskiras pagalbos funkcijų šakas, pavyzdžiui, žmogiškuosius išteklius ar tiekimo grandinių optimizavimą: tiek logistikos, tiek darbuotojų samdymo ir atleidimo. Šiose srityse vis daugiau įtakos turės automatizacija. Tiesa, garsusis „Amazon“ pavyzdys, kuomet bendrovė turėjo atsisakyti dirbtinio intelekto sistemos vykdomos darbuotojų atrankos todėl, kad algoritmas diskriminavo tam tikrus požymius turinčius kandidatus, rodo, kad didėja algoritmų auditoriaus ar panašaus, kontrolės funkciją atliekančio, specialisto poreikis. Dar labiau šių paslaugų poreikį pradeda jausti finansų sektorius, bankai.

Klimato architektai

Antrasis pavojus, kurį jau pradėjome jausti kiekvienas – klimato kaita ir vienas po kito sekę nepavykę bandymai kovoti su gamtos kataklizmais. Vienas lauke ne karys. Taip ir su klimato kovoti turime vadovaudamiesi muškietininkų devizu: „Vienas už visus, visi už vieną“. Tačiau ypač didelė atsakomybė čia krenta ant architektų pečių. Ir ne todėl, kad prognozuotojai tikina, jog 2029 metais turėsime skraidančių mašinų kūrėjus ar išmaniųjų namų dizainerius.

Kadangi šiuo metu yra pastebimas susikoncentravimas į papildyto dirbtinio intelekto kūrimą, kuris galėtų būti diegiamas protinio darbo atvejais, galima spėti, kad ateityje architektai kurs ne tik virtualius miestus ir pastatus, tačiau modeliuos žalą, kurią gali padaryti potvyniai bei rūpinsis miestų saugumu. Šių tikslų pasiekti nebus lengva. Architektas ir klimatologas turės dirbti išvien.

Kibernetinio saugumo agentai

Anot pašnekovo, nemažą grėsmę kelia ir duomenų „nutekėjimo“ rizika. 2019-aisiais vis daugiau kompanijų suvoks jų turimos informacijos vertę ir bus priversti ieškoti būdų kaip patikrinti ar verslo informacija yra saugi.

„Dažnėjančios kibernetinės atakos kelia ne tik psichologinę nesaugumo būseną, nepasitikėjimą, tačiau ir parodo realios grėsmės mastą. Kiekvienas verslas, kuris nori gyvuoti sėkmingai, plėstis, privalo rūpintis savo duomenų saugumu. Tad nenuostabu, kad didėja paklausa kompanijų, kurios teikia kibernetinio saugumo paslaugas. Tikiu, kad šių paslaugų spektras plėsis ir apims ne tik nusikaltėlių gaudymą, tačiau ir užtikrins etiką. Juk net ir internetinės sistemos turi veikti etiškai“, – sakė bendrovės „LC paslaugų centras“ vadovas.

Daugelis naujųjų profesijų susijusios su technologiniu progresu. Jų pavadinimai skamba lyg nukopijuoti iš fantastinės literatūros ar filmų, tačiau net jeigu pavadinimai ir bus kiti, atliekamos funkcijos – tikrai nesikeis, nes dirbtinis intelektas ne ateitis – tai šiandiena.

Rašyti komentarą
Komentarai (8)

...

Norom-nenorom teks specializuotis į patilčių plėšikus ir bankų įsilaužėlius.

Verslas su garantija

Jei turi teisinga pavardę, tai paveldi telefoninę įstatymų kalvystės teisę, kai per metus iš bukų mokesčių mokėtojų ir pensininkų gali susukti daugiamilijoninį verslą.

Kaip taip nutiko

Kad absoliuciai nesaliskas DI tapo "netolerantiskas" iskrypimams, ar "kvalifikuotiems inzinieriams" ir feminizmui, kaip iskrypimu propaguotojui?
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS