Lietuvos pašte darbo neteks 120 žmonių: įsikišo ministras | kl.lt

LIETUVOS PAŠTE DARBO NETEKS 120 ŽMONIŲ: ĮSIKIŠO MINISTRAS

Susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius trečiadienį susitinka su Lietuvos pašto profesinėmis sąjungomis aptarti numatomus įmonės darbuotojų atleidimus.

Ministras pirmadienį išplatintame pranešime teigė, kad įmonė turėtų nuolat palaikyti konstruktyvų dialogą su darbuotojų atstovais ir vengti skubotų sprendimų dėl žmonių atleidimo.

Anot J. Narkevičiaus, bendrovės vadovai turėtų užtikrinti aukščiausius socialinės atsakomybės standartus, viešojo intereso paslaugas ir įsiklausyti į šalies žmonių poreikius.

Lietuvos pašto atstovai pažymi, kad atleidimai susiję su etatų stambinimu įgyvendinant mobilaus laiškininko projektą. Pasak bendrovės, net 43 proc. jos darbuotojų dirba ne pilnu etatu.

Lietuvos pašto profesinės sąjungos pirmininkas Svajūnas Andriulis sako, kad profsąjunga iš esmės pritaria mobiliojo laiškininko projekto įgyvendinimui, bet nepaisant to sako, jog kai kurie atleidimai gali būti skaudūs.

Puikiai suprantame, kad kai kuriuose rajonuose nėra darbo. Tai yra skausmingas procesas.

Anot jo, dauguma nepilnu etatu dirbančių pašto darbuotojų yra kaimuose, kur po atleidimo buvusiems darbuotojams sunku susirasti darbą.

„Mes, kaip darbuotojų atstovai, esame pritarę. Didesnė dauguma (darbuotojų – BNS) palaiko, bet yra ir tų, kurie nepalaiko (...) puikiai suprantame, kad kai kuriuose rajonuose nėra darbo. Tai yra skausmingas procesas“, – BNS sakė S. Andriulis.

„Mes patys suprantame, kad kiekvienas proceso tobulinimas, ypač kaimiškose teritorijose, įneša nerimo. Yra darbuotojų, kurie pokyčių nelabai supranta, nes jie paštui yra atidavę 20-30 metų ir dabar juos atleidžia“, – sakė jis.

Pasak Lietuvos pašto profsąjungos pirmininko, bendrovei į problemą siūloma pažvelgti „globaliau“.

Užimtumo tarnyba praėjusią savaitę pranešė, kad Lietuvos paštas apie atleidimus praėjusį mėnesį įspėjo 120 darbuotojų.

Lietuvos pašto atstovė Vaida Budrienė pirmadienį BNS teigė, kad mobilaus laiškininko projektas J. Narkevičiui buvo pristatytas ne kartą.

Tuo metu Lietuvos pašto Organizacijos vystymo departamento vadovė Inga Rinkevičienė praėjusią savaitę BNS teigė, kad įspėtiems darbuotojams per 1-3 mėnesių laikotarpį yra siūloma kandidatuoti į kitas pozicijas įmonėje.

Užimtumo tarnyba pranešė, kad Lietuvos paštas apie atleidimus praėjusį mėnesį įspėjo 120 darbuotojų.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS