„Maxima“ laikosi pažado: vienkartinio plastiko atsisakė Kuršių nerijos parduotuvėje | kl.lt

„MAXIMA“ LAIKOSI PAŽADO: VIENKARTINIO PLASTIKO ATSISAKĖ KURŠIŲ NERIJOS PARDUOTUVĖJE

  • 0

Kuršių nerijos gyventojų bei lankytojų pamėgta „Maximos“ parduotuvė dėl atnaujinimo uždarė duris ir pirkėjų vėl lauks nuo balandžio 9 d. Trečiadienį Nidoje duris atvėrė laikinoji parduotuvė. Pastarojoje ir toliau bus laikomasi dar vasarą duoto pažado Kuršių nerijoje atsisakyti vienkartinio plastiko.

Laikinoji parduotuvė pirkėjų lauks adresu Taikos g. 32, Nida. 80 kv. m parduotuvėje pirkėjai ras visas būtiniausias prekes, tačiau joje nebus prekiaujama alkoholiniais gėrimais.

Pernai rugpjūtį paskelbta, kad „Maxima“, prisijungdama prie akcijos „NE plastiko bangai“, Kuršių nerijoje nebeprekiaus visais plastikiniais indais, šiaudeliais bei maišeliais. Pirkėjams siūlomos ekologiškos alternatyvos.

Mūsų tikslas – ne tik kalbėti apie plastiko vartojimo mažinimą, bet ir imtis konkrečių veiksmų.

„Būdami socialiai atsakinga įmone, rūpinamės aplinkosauga ir į tai žiūrime, kaip į savo pareigą. Mūsų tikslas – ne tik kalbėti apie plastiko vartojimo mažinimą, bet ir imtis konkrečių veiksmų. Savo duoto pažado laikysimės ir tik keliems mėnesiams duris atvėrusioje parduotuvėje. Tikimės paskatinti pirkėjus rinktis labiau gamtą tausojančias alternatyvas”, – sako lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ generalinė direktorė Kristina Meidė.

Įprastus „Maximos“ maišelius, pagamintus iš perdirbamo plastiko, pakeis popieriniai, bus mediniai bei popieriniai vienkartiniai indai, šiaudeliai. Pirkėjai raginami atsinešti savo daugkartinio naudojimo maišelius.

(Prekybos tinklo „Maxima“ nuotr.)

„Maximoje“ plastikinių maišelių vartojimas mažėja nuo 2015 metų. Pirkėjai jau kurį laiką gali rinktis maišelius, pagamintus iš alternatyvių medžiagų: cukranendrių pluošto, kukurūzų, augalinio džiuto pluošto. Netrukus pirkėjus pasieks ir daugkartiniai vaisiams ir daržovėms skirti maišeliai.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS