Anksčiau skelbtas „Laisvės TV“ ir tiriamosios žurnalistikos centro „Siena“ tyrimas parodė, kad „Sagertos“ akcininkais buvo G. Paluckas ir bendrovė „Uni Trading“ su nežinomais naudos gavėjais, o jai atstovavo D. Vilčinskas.
Iki šiol verslininkas neigė bet kokias sąsajas su „Uni Trading“, tik nurodė atstovavimo įmonės akcininkams faktą, tačiau dabar portalui vz.lt patvirtino de facto buvęs „Sagertos“ finansuotoju.
„Dėl lėšų į „Sagertą“ – tai mano uždirbtos lėšos, atstovaujant „Uni Trading“ interesams. Aš į „Uni Trading“ neatėjau su savo pinigais tiesiogine prasme – mano pinigais jie tapo, kai per „Uni Trading“ juos uždirbau. Kiek uždirbau, tiek investavau. Bet jie formaliai buvo „Uni Trading“, – teigė D. Vilčinskas.
„Verslo žinių“ surinkti duomenys rodo, kad tam sąlygas sudarė ir pėdsakų oficialiuose registruose nepalikti padėjo Viliaus Kavaliausko įsteigta „Amicorp Baltic“ bei jos vadovas Justinas Klimašauskas.
Pasak D. Vilčinsko, į „Sagertos“ ežerų dugnų topografijos projektą „MyLakeMap“ per paskolas investuota apie 180 tūkst. eurų, o galutinis beveik 278 tūkst. eurų kreditorinis reikalavimas likviduojant startuolį susidarė kartu su palūkanomis.
Skolino verslui, pardavė butą
„Laisvės TV ir „Sienos“ birželio pabaigoje paskelbtas tyrimas parodė, kad „Sagerta“ buvo įsteigta 2013 metais.
Tyrimo autoriai teigia, kad jiems nepavyko nustatyti „Sagertos“ bendraakcininkės „Uni Trading“ galutinių naudos gavėjų dėl keistos jos valdymo struktūros. „Uni Trading“ valdyta per kitą lietuvišką įmonę „Amber Realty Investments“, o pastaroji kontroliuota per Kipro įmonę „Bitus Holdings Limited“.
Premjeras pats iki šiol sako nežinantis, kas tiksliai investavo į „Sagertą“.
Be to, G. Paluckas iš D. Vilčinsko vadovaujamos įmonės „Verslo investicijų projektų centras“ 2012 metais už 223 tūkst. eurų įsigijo 127 kvadratinių metrų naujos statybos apartamentus sostinės Trinapolio gatvėje.
Tyrimo autoriams kėlus klausimus, iš kur G. Paluckas šiam sandoriui turėjo pinigų, šis nurodė pardavęs ankstesnį savo turėtą nekilnojamąjį turtą ir skolinęsis iš banko bei fizinių asmenų.
Be to, 2018 metų vasarą, G. Paluckui galutinai pasitraukus iš „Sagertos“ akcininkų ir einant sostinės vicemero pareigas, miesto taryba nutarė už beveik 6 mln. eurų iš su D. Vilčinsku susijusios įmonės „VIPC Vilnius“ visuomenės reikmėms perimti sudegusius Profsąjungų rūmus. Dabar jų vietoje statoma Nacionalinė koncertų salė.
D. Vilčinskas sakė naudos iš šito sprendimo neturėjęs, nes su „VIPC Vilnius“ buvo susijęs iki 2017 metų.
G. Paluckas ir D. Vilčinskas yra šeimos draugai.
Aš į „Uni Trading“ neatėjau su savo pinigais tiesiogine prasme – mano pinigais jie tapo, kai per „Uni Trading“ juos uždirbau. Kiek uždirbau, tiek investavau.
Du ikiteisminiai tyrimai
Dėl minimame tyrime paskelbtų faktų ir iškeltų klausimų Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) yra pradėjusi ikiteisminį tyrimą.
Gegužės pabaigoje „Siena“ ir „Laisvės TV“ pranešė, kad G. Paluckui iš dalies priklausanti baterijų sistemas planuojanti gaminti įmonė „Garnis“ gavo 200 tūkst. eurų paskolą lengvatinėmis palūkanomis iš nacionalinio plėtros banko ILTE.
Dėl šios istorijos kitą ikiteisminį tyrimą vykdo Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT). Ji nagrinėja, ar paskola gauta pagrįstai, ar jos lėšos naudojamos pagal paskirtį.
Vyriausioji tarnybinės etikos komisija tuo metu aiškinasi, ar G. Paluckas nesupainiojo viešųjų ir privačių interesų, kai premjeras priiminėjo su nacionaliniu plėtros banku ILTE susijusius sprendimus, nors „Garnis“ iš jo yra gavęs paskolą.
Premjeras sako kasdienėje „Garnio“ veikloje nedalyvaujantis ir interesų nepainiojęs.
(be temos)
(be temos)