Ministerija: ką svarbu žinoti, jei kelyje pareigūnai stabdytų dėl automobilių taršos patikrinimo | kl.lt

MINISTERIJA: KĄ SVARBU ŽINOTI, JEI KELYJE PAREIGŪNAI STABDYTŲ DĖL AUTOMOBILIŲ TARŠOS PATIKRINIMO

Nuo š. m. sausio įsigaliojus Saugaus eismo automobilių keliais ir Aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės įstatymų pakeitimams, suteikiantiems teisę Aplinkos apsaugos departamento (AAD) pareigūnams keliuose stabdyti lengvuosius ir krovininius automobilius, autobusus ir atlikti taršos matavimus, Aplinkos ministerija patvirtino naują Transporto priemonių stabdymo ir apžiūros tvarkos aprašą, kuriame detalizuojamas stabdymo procesas.

Jame numatyta, ką turi vilkėti transporto priemones stabdantis pareigūnas, kaip turi būti pažymėtas pareigūnų tarnybinis automobilis. Prieš stabdydami transporto priemonę, pareigūnai privalo įvertinti aplinkybes, kad nekiltų grėsmė jų ir kitų žmonių saugumui, sustojusi transporto priemonė netrukdytų kitiems eismo dalyviams. Pareigūnai turi vengti stabdyti transporto priemones vietose, kur sustoti ir stovėti draudžia kelio ženklai ar ženklinimas.

Pareigūnai turi vilkėti aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės pareigūnų uniformą, o stabdant tamsiuoju paros metu – uniformą su šviesą atspindinčiais elementais (vilkėti specialiąsias liemenes, mūvėti rankogalius ar turėti kitų šviesą atspindinčių elementų).

Aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės institucijos transporto priemonė turi būti pažymėta aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės transporto priemonių skiriamaisiais ženklais, įrengti specialieji garso signalai ir mėlyni švyturėliai arba tik mėlyni švyturėliai. Stabdant tamsiuoju paros metu  specialieji garso signalai ir mėlyni švyturėliai privalomi Tarnybiniai automobiliai turi būti tamsiai žalios arba sidabrinės spalvos, automobilio žymėjimui naudojamas ženklas su užrašu LIETUVOS APLINKOS APSAUGA.

Transporto priemonės ekipaže turi būti ne mažiau kaip du aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės pareigūnai.

Prieš stabdydami transporto priemonę, pareigūnai privalo įvertinti aplinkybes, kad nekiltų grėsmė jų ir kitų žmonių saugumui, sustojusi transporto priemonė netrukdytų kitiems eismo dalyviams. Pareigūnai turi vengti stabdyti transporto priemones vietose, kur sustoti ir stovėti draudžia kelio ženklai ar ženklinimas.

Primename, kad AAD pareigūnai tikrins  į aplinką išmetamų teršalų – anglies monoksido (transporto priemonių su benzininiais vidaus degimo varikliais),  dūmingumo (transporto priemonių su dyzeliniais vidaus degimo varikliais) atitiktį nustatytiems ribiniams dydžiams, pavojingų eksploatacinių skysčių (tepalų, degalų) nuotėkį  į aplinką.

Rašyti komentarą
Komentarai (13)

Px

Mokesčiai nauji auga kaip grybai po lietaus bus mokestis ir uz birka pamatuos ilgi teks susimokėti turi stabdyt rusu ir lenku furas atimt technikines jiems. Cia pasivys zmogeli kur i kapines juda ir isdulkins bet policijos reikės nes cia nesąmone ir teismų bus

Piktas

Rašliava. Kaip jie turi atrodyti mes žinom. Kodėl neskelbiamos dumingumo normos,iki kokių variklio apsukų reikia gazuoti,ir,ar iš vis reikia gazyiti? Nerašo,kodėl iš karto bus naikinama tech.apžiūra. Nerašoma,kas bus,jei kitą dieną,tech.apžiūroje,mano dumingumas atitiks normas. Kas kompensuos tas papildomas išlaidas? Itartinai atrodo,neskelbdami tokios aktualios informacijos.

As

Ar turi teise ,aplinkosaugininkas sestis uz mano masinos vairo,tegul atsako teisiskai,plius gazuoti dugnais
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS