Įspėja vairuotojus: už kai kuriuos pažeidimus pajūryje gresia nemenkos baudos | kl.lt

ĮSPĖJA VAIRUOTOJUS: UŽ KAI KURIUOS PAŽEIDIMUS PAJŪRYJE GRESIA NEMENKOS BAUDOS

  • 2

Vis daugiau poilsiautojų traukia į Lietuvos pajūrį, tad Aplinkos apsaugos departamentas primena motorinių transporto priemonių vairuotojams taisykles ir galiojančius reikalavimus.

Aplinkosaugininkai atkreipia dėmesį, kad Kuršių nerijoje motorinėmis transporto priemonėmis įvažiuoti ir važinėti po mišką galima tik keliais.

Statyti transporto priemones miškuose galima tik tam skirtose transporto priemonių stovėjimo aikštelėse arba kelio pakraštyje, užtikrinant galimybę keliu važiuoti kitoms transporto priemonėms.

Taip pat vairuotojams privaloma vadovautis ir Kuršių nerijos nacionalinio parko taisyklėmis.

„Ypač noriu atkreipti automobiliais keliaujančių Kuršių nerijos nacionalinio parko lankytojų dėmesį, kad statant transporto priemones reikia vadovautis ne tik eismo taisyklėmis ir kelio ženklais, bet ir laikytis Kuršių nerijos nacionalinio parko lankymo taisyklių“, – pabrėžė Klaipėdos gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos viršininkas Vitalis Marozas.

Šios taisyklės draudžia, važiuojant motorinėmis transporto priemonėmis ne kietąja kelio danga, blokuoti užtvarus ir įvažas į mišką. Jas pažeidus gresia baudos nuo 30 iki 90 eurų (juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo 60 iki 170 eurų).

„Praeitą sezoną vienas dažniausių nusižengimų buvo automobilių parkavimas neleistinose vietose pažeidžiant Kuršių nerijos nacionalinio parko lankymo taisykles“, – teigė aplinkosaugininkas.

Pareigūnai akcentuoja, kad teritorija, kurioje, sprendžiant iš tam tikrų požymių, dažnai važinėjama ar parkuojamos motorinės transporto priemonės, nelaikoma keliu ar aikštele – išvažinėta pieva ar miško paklotė nėra kelias.


Reikalavimai

Kuršių nerijos nacionalinio parko lankymo taisyklės draudžia:

važiuoti motorinėmis transporto priemonėmis ne ant kietosios kelio dangos, užstatyti užtvarus ir įvažas į mišką;

statyti palapines, apsistoti su kemperiais, išskyrus specialiai tam įrengtas, ženklais pažymėtas vietas;

kurti laužus, naudoti atvirą ugnį, išskyrus specialiai tam įrengtas, ženklais pažymėtas vietas ir namų valdas;

kopti ar leistis Parnidžio kopos šlaitu, ardyti kopų sutvirtinimus, žaloti ar naikinti reljefo formas;

šiukšlinti, gadinti rekreacinius įrenginius, informacines rodykles, stendus, riboženklius, ženklus, užtvarus ir priešgaisrinius įrenginius;

lankytis Naglių ir Grobšto gamtiniuose rezervatuose, išskyrus įrengtus pėsčiųjų ir dviračių takus, drėgnąją paplūdimio dalį;

išsilaipinti iš plaukiojimo priemonių į Kuršių marių krantą Naglių ir Grobšto gamtiniuose rezervatuose.

Rašyti komentarą
Komentarai (2)

Vytautas

Kiaulėms tik . Ant purvinos žemės.

Kalimiera

Dėjau ant Lietuvos pajūrio , Graikija perpus pigiau !

SUSIJUSIOS NAUJIENOS