Draudimo bendrovės "PZU Lietuva" užsakymu "TNS-Gallup" atlikto tyrimą, kokie automobilio gedimai dažniausiai sujaukia kelionių planus. Apklausos rezultatai parodė, kad su rimtais techniniais gedimais susiduria maždaug 8–10 proc. automobilininkų. Likusieji gaišta laiką ir nuostolių patiria dėl smulkių gedimų.
Per tris šių metų ketvirčius "Regitroje" užregistruota 145 tūkst. automobilių. Naujos transporto priemonės sudarė tik 12,6 proc. visų automobilių. "PZU Lietuva" duomenimis, daugiau nei pusė iš 1,5 mln. Lietuvoje eksploatuojamų automobilių bent kartą per metus sugenda.
"PZU Lietuva" Žalų departamento direktoriaus Ričardo Morkvėno teigimu, pusė dažniausiai pasitaikančių automobilio gedimų – rūpesčiai dėl neužsivedančio variklio. Likusius 50 proc. sudaro kiti gedimai ar įvykiai: automobilis apgadintas per eismo įvykį, žala padaryta dėl trečiųjų asmenų nusikalstamos veiklos (išmuštas langas, sulaužytos spynos, pradurtos padangos), automobilio elektros instaliacijos gedimai, automobilyje užtrenkti rakteliai, įpiltas ne tos rūšies kuras, nuleista padanga.
Draudimo eksperto teigimu, pasitaiko kuriozinių atvejų, kai kelionė automobiliu nutraukiama ne dėl techninių gedimų, o pasibaigus kurui. Tradicinis kasko draudimas tokiais atvejais atsiradusių išlaidų dažniausiai nekompensuoja.
"Tyrimai rodo, jog netikėtos situacijos ir automobilių gedimai keliuose įvyksta pakankamai dažnai. Atsižvelgdama į dažniausiai pasitaikančius trukdžius keliuose, "PZU Lietuva" teikia du integruotus kasko draudimo pagalbos variantus, pritaikytus kelionėms Lietuvoje ir užsienyje. Jie visais atvejais apsaugo nuo kelionėje kylančių techninių įvykių, kurie trukdo pasiekti kelionės tikslą", – sakė R.Morkvėnas.
Pagalbos draudimas garantuoja, kad papildomos išlaidos, atsiradusios dėl techninių gedimų kelyje, bus kompensuotos, t. y. smulkaus remonto kelyje, kuro pristatymo, nakvynės, vairuotojo ar pakeisto automobilio pristatymo, transporto priemonės saugojimo ir transportavimo.
Pagalbą kelyje teikiančios bendrovės "Euro Asista" duomenimis, dažniausiai automobiliai genda pirmadieniais.
"Savaitgaliais dauguma vairuotojų automobilius palieka aikštelėse – juos naudoja rečiau nei darbo dienomis, tad pirmadienio ryte pradėję kelionę dažniau susiduria su nemaloniais netikėtumais – neužsiveda variklis ar atsiranda bėdų kuro sistemoje", – teigė bendrovės "Euro Asista" direktorius Saulius Kundrotas.
Pagal statistiką, apie 70 proc. automobilių gedimų įvyksta miestuose, o likusius 30 proc. sudaro gedimai užmiestyje. Daugiau gedimų pasitaiko smulkiuose regioniniuose keliuose, o greitkeliuose ir automobilių magistralėse kelionės yra sėkmingesnės. Viena dažniausių priežasčių, kodėl kelionė nutraukiama – nuleistos ar sprogusios padangos – pasitaiko tiek pat dažnai ir mieste, ir užmiestyje.
Naujausi komentarai