Sostinėje – iki šiol nematyti fotomenininko A. Sutkaus kadrai | kl.lt

SOSTINĖJE – IKI ŠIOL NEMATYTI FOTOMENININKO A. SUTKAUS KADRAI

  • 0

Rugsėjo 9 d. 18 val. Vilniaus universiteto (VU) Didžiajame kieme vyks garsaus fotomenininko, Lietuvos kultūros ir meno nacionalinės premijos laureato Antano Sutkaus fotografijų parodos „Universiteto žmonės“ atidarymas. Iki šiol niekur nematyti A. Sutkaus kadrai ir kartu su naujosios kartos fotografu Artūru Morozovu įgyvendinto meninio projekto – VU dėstytojų portretų – nuotraukos kvies susipažinti žmonėmis ir istorija iš unikalios menininkų perspektyvos.

„Parodoje – mano nuotraukos nuo 1958 metų. Kai atvažiavau į universitetą studijuoti, tai ir pradėjau fotografuoti. Dariau nuotraukas universiteto studentų laikraščiui, pasidarydavau nuotraukų ir sau. Vienoje iš fotografijų „Maratonas Universiteto gatvėje“ yra įamžinta mano studijų laikų meilė. Nuotrauka daryta iš Stuokos bendrabučio 3 aukšto, prisirišęs diržais ir laikomas už kojų buvau persisvėręs per balkono turėklus. Jai padaryti turėjau tik 10 sekundžių“, – legendinio kadro įamžinimą prisiminė A. Sutkus.

VU dėstytojų portretai ir dar niekur neeksponuotos A. Sutkaus nuotraukos išskirtinėje parodoje leis artimiau pažinti neeilines asmenybes, tokias kaip ilgiausiai pareigas ėjęs ir jauniausias rektorius Jonas Kubilius; daugiau sužinoti apie tradicijomis tapusius renginius, tarp kurių – „Poezijos pavasario“ festivalis, iki šiol vykstantis buvusio profesoriaus M. K. Sarbievijaus vardu pavadintame kieme. Parodoje bus galima daugiau sužinoti ir apie legendomis apipintas VU bendruomenės tradicijas, atskleidžiančias, kodėl pastaruosius 50 metų Filologijos fakultete Fizikų dienos proga pasirodo dinozauras. Pasak legendos, kadaise Dinas Zauras prarijo filologę, todėl fizikai kasmet keliauja jų atsiprašyti.

Bendro projekto idėją įkvėpė daugeliui puikiai žinoma legendinė A. Sutkaus fotografija iš Universiteto gatvės („Maratonas Universiteto gatvėje“), kurią yra įsigijęs pats seras Eltonas Johnas. Neblėstantis prisiminimas apie šią ir kitas A. Sutkaus darytas nuotraukas paskatino universitetą pakviesti prie meninio projekto prisijungti tiek Lietuvoje, tiek pasaulyje pripažintą fotomenininką ir jo mokinį A. Morozovą. Dėstytojų portretai leido atskleisti nuoširdų ir įsiklausantį mokytojo santykį su savo mokiniais, kuris svarbus tiek universitete, tiek fotografų veikloje.

„Fotografijos yra svarbus šaltinis VU atminčiai ir tapatybei puoselėti. Žymaus Lietuvos fotomenininko ir alumno A. Sutkaus fotografijose atsiskleidžia universiteto gyvenimas. Tai galimybė prisiliesti prie dar nesenos universiteto istorijos, pamatyti pažįstamus veidus, pastatus, pajusti akademinę atmosferą. Parodą papildo ir pratęsia A. Sutkaus mokinio A. Morozovo dėstytojų portretai ir šitaip mezgasi dabarties ir praeities dialogas“, – sako VU rektorius prof. Rimvydas Petrauskas.

Atvira ir nemokama A. Sutkaus ir A. Morozovo fotografijų paroda „Universiteto žmonės“ nuo rugsėjo 9 d. iki spalio 28 d. veiks VU Didžiajame kieme, Universiteto g. 3.

Parodos atidaryme rugsėjo 9 d. 18 val. dalyvaujantys svečiai turės pateikti galimybių pasą arba jį atitinkantį dokumentą.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS