Vilniuje grosianti airių grupė „Clannad“ su gerbėjais ketina bendrauti ir po koncerto | kl.lt

VILNIUJE GROSIANTI AIRIŲ GRUPĖ „CLANNAD“ SU GERBĖJAIS KETINA BENDRAUTI IR PO KONCERTO

  • 0

Šeštadienį, vasario 1-ąją, Vilniaus kongresų rūmuose grosianti viena žymiausių Airijos grupių „Clannad“ į Lietuvą atvyks puikios nuotaikos. Ir ne tik dėl to, kad į jos pirmąjį pasirodymą Lietuvoje jau parduoti beveik visi bilietai. Šią savaitę paskelbta, kad po kelių savaičių grupė sulauks ypatingo įvertinimo BBC rengiamuose apdovanojimuose „Folk Awards“ - čia „Clannad“ bus įteiktas prizas už gyvenimo pasiekimus ir nuopelnus muzikai.

„Clannad“ pagerbimas taps svarbiausiu jau 15-ąjį sykį rengiamos apdovanojimų ceremonijos akcentu. Iškilminga ceremonija vasario 19-ąją įvyks prestižinėje Londono salėje „Royal Albert Hall“.

Ceremonijos rengėjai skelbia, kad dar 1973-aisiais debiutinį albumą išleidusios grupės „Clannad“ nuopelnai – neabejotini, todėl šis sprendimas pradžiugins daugelį jų muzikos gerbėjų.

„Jų indėlis į folko muziką – stebėtinas ir ilgalaikis. Jie visiškai nusipelnė šio prestižinio apdovanojimo“, - teigia BBC radijo stočių „Radio 2“ ir „6 Music“ redaktorius Bobas Shannonas.

„Esame labai pagerbti, kad mūsų muzika taip pripažinta. BBC mus nuolat palaikė nuo tada, kai Didžiojoje Britanijoje išgarsėjome su daina „Theme From Harrys' Game“. Labai laukiame šio vakaro“, - žinią apie jiems skiriamą apdovanojimą džiugiai sutiko grupės nariai, kurie pirmą sykį koncertuos šioje ceremonijoje.

Renginyje pasirodys daugelis žinomų atlikėjų, tarp jų – neseniai Vilniuje koncertavusi JAV atlikėja Suzanne Vega.

„Clannad“ nariai sausio 20-ąją pradėjo pasaulinį pernai rugsėjį išleisto albumo „Nadur“ pristatymo turą, į kurio grafiką įtraukti pasirodymai Vokietijoje, Lenkijoje, Lietuvoje, Latvijoje, JAV, Olandijoje, Belgijoje, Norvegijoje ir Didžiojoje Britanijoje.

Dviejų valandų trukmės koncertuose skamba ne tik nauji kūriniai, bet ir populiariausios per keturis dešimtmečius sukurtos „Clannad“ dainos – nuo „Theme From Harry's Game“, kurios motyvą savo hite „Saltwater“ panaudojo garsus šokių muzikos kūrėjas Chicane, iki kartu su „U2“ vokalistu Bono įrašyto kūrinio „In A Lifetime“ ir muzikos Lietuvoje gerai žinomam britų TV serialui „Robinas Hudas“.

Grupė, kurioje groja penki gerai žinomos airių muzikinės šeimos nariai (iš jos kilusi ir karjeros pradžioje „Clannad“ grojusi garsi dainininkė, grupės vokalistės Moyos Brennan sesuo Enya), Lietuvoje praleis nedaug laiko – į Vilnių atvyks šeštadienio rytą, o po pasirodymo keliaus į Rygą.

Daugybę švelnios muzikos gerbėjų visame pasaulyje sužavėjusios grupės nariai – nereiklūs. Koncerto rengėjų paprašyta parūpinti užkandžių, vandens, sulčių, karštųjų ir gaiviųjų gėrimų, dvylika skardinių vietinio alaus ir keturis butelius vyno.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS