Desertinės detektyvas: verslininkai kalba apie žlugdymą, valdininkai – apie klaidinamus žmones | kl.lt

DESERTINĖS DETEKTYVAS: VERSLININKAI KALBA APIE ŽLUGDYMĄ, VALDININKAI – APIE KLAIDINAMUS ŽMONES

  • 17

„Daktaras desertas“, bet negydo – prieš metus atidaryta desertinė užkliuvo maisto ir veterinarijos tarnybai (VMVT). Desertinės savininkai sako, kad valdininkai juos verčia keisti pavadinimą, logotipą, visą interjerą ir verslo modelį – esą jis klaidina vartotojus. Bet tarnyba atkerta, kad dėl šios desertinės gauna daug skundų, į kuriuos privalo reaguoti. Į konfliktą įsitraukė ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.

Desertinės „Daktaras desertas“ veikla pastaruoju metu –ne vien prekiauti pyragėliais be cukraus.

Dar jie kariauja su VMVT, tai tęsiasi pastaruosiuosius porą mėnesių. Bet, prieš porą dienų, desertinė, sako, gavo raštą, kad jau bus baudžiama. Tad, nusprendė šį karą paviešinti.

LNK žinių tarnybai paklausus klientų, kur jie pateko, ar pas daktarą, ar į desertinę, atsakoma, kad su jokiu klaidinimu nesusidurta.

„Desertinę. Deja, pavadinimas gana aiškus, kad „Daktaras desertas“ tai turbūt nebus gydytojas“, – juokiasi Agnė.

Stilizuotoje desertinėje lašelinės, pardavėjai su neva medikų chalatais, plakatai pvz. „laikykis saugaus atstumo nesidalink pyragėliu su kitu, įsigyk savo“.

„Visos ligos nuo nervų, o nervus geriausiai ramina torčiukas, tai jam ir tas užkliuvo“, – sako desertinės bendrasavininkas Marius Dijokas.

Desertinės įkūrėjas sako VMVT nori priversti pakeisti visą verslo modelį. Esą desertinė klaidina vartotojus.

„Jūs negalite naudoti tokio pavadinimo maisto produktams. Jūs negalite tokiame interjere prekiauti maisto produktais, jūs turite pasikeisti logotipą. Jūs turite nusiimti baltus chalatus, kurie, iš esmės, yra konditeriniai“, – toliau dėstė M. Dijokas.

Beje, metų pradžioje valstybinės kalbos inspekcijos konkurse „Daktaras desertas“ buvo išrinktas, kaip gražiausias lietuviškas pavadinimas.

„Būtų toks ganėtinai, turbūt, šokiruojanti patirtis žmogui jeigu užeitų nusipirkti gitarą, o į kažkieno šermenis pataikytų“, – žurnalistei paklausus, ar nutrūkusi styga irgi yra ne gitarų parduotuvė.

„Daktaro deserto“ situaciją papiktino Ekonomikos ir inovacijų ministrę. Sako biurokratai žudo verslo kurybiškumą.

„Tai yra nedeakvatu. Tai man atrodo visiems mums aišku, kai nueisim į tą pyragaičių parduotuvę ir suvalgysim pyragaitį tai nesiskaitys kaip pasiskiepijimas nuo COVID-19. Čia visiems aišku. Ar VMVT darbuotojai neaišku?“ – klausė Aušrinė Armonaitė.

VMVT teigia „Daktarui desertui“ pakeisti pavadinimo niekada neliepė.

VMVT direktorius Mantas Staškevičius teigia, kad gavo daug skundų dėl maisto saugos klaidinančios reklamos, bet sprendimas bausti ar ne dar nepriimtas.

„Čia yra turbūt daugiau rinkodariniai dalykai. Jeigu jūs perkate produktus ir perkate, šiuo atveju, desertus ar ne? Ir jums sako, ateikite pas mane, išrašysiu receptą, jūs pagysite. Pagysite nuo COVID ten 20. Nuo kitų ligų, tai yra sveikatinimas. Jums neatrodo, kad tai skatina žmones pirkti produktą, kuris neatitiks realybės?“, – sako VMVT direktorius.

„Melas, melas, melas“, – sako desertinės bendrasavininkas.

Desertinės bendrasavininkas rodo iš inspektorių gautus raštus ir cituoja kokie jiems priekaištai.

„Su maisto produktu susiję žodžiai duomenys, prekės ženklai. Registruotasis prekės pavadinimas. Vaizduojamoji medžiaga“, – teigia M. Dijokas.

Sako tarnyba jiems pati pasakė, kad skundas, kurį jie gavo prieš desertinę,  –profesionalus, atėjęs iš maisto pramonės.

„Greičiau, kad kažkas pajuto tą konkurenciją“, – sako desertinės bendrasavininkas.

Pernai VMVT uždraudė nedideliam riešutų kremą gaminančiam prekės ženklui naudoti pavadinimą „Sviestas sviestuotas“, esą jis klaidina varotojus, kad gaminyje gali būti pieno kilmės produktų. Tada verslą nuspręsta parduoti.

„Ir pats ginčo procesas yra varginantis ir tas abejojimas dėl savo ateities. Viena iš priežasčių dėl ko mes pervargome, perdegėme ir pradėjome svarstyti apie verslo pardavimą“, – sako buvusi „Sviesto sviestuoto“ bendrasavininkė Dovilė Stonė.

„Daktaras desertas“ sako, kad jeigu jie bus įpareigoti neskleisti neva klaidinančios informacijos, jų irgi laukia liūdnas likimas, nes reikėtų atsisakyti ir pavadinimo, ir interjero, ir viso koncepcijos.

„Gryniausias verslo suvalgymas. Biurokratinėm rankom. Labai teisingai pasakyta. Nors ir sakė, kadnedarys taip, bet va kartais žmonės šneka vienaip, daro kitaip. Būna tokių atvejų“, – užbaigė desertinės bendrasavininkas.

 

 

Rašyti komentarą
Komentarai (17)

L?

Na taip. Su nuliniu IQ pas mus daug. Vaistinės pardavinėja papildus, tai jau vaistai. "Senukai", "Ermitažas" ... pardavinėja lauko baldus, tai jau baldų parduotuvė, Dabar prie "daktaro" prikibo. Dar Henytė pradės reikšti pretenzijas, kad jo pavardę naudoja prie deserto, o jis norės gal, kad prie degtinės.

nu jo

Uždrauskit Daktarišką dešrą....

Budulis

Durnių šaika. Daktaras gali būti ne tik medicinos, bet ir fizikos mokslų. Daktaras nereiškia gydytojo. Tai mokslo laipsnis.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS