Gatvėms šluoti pinigų nėra Pereiti į pagrindinį turinį

Gatvėms šluoti pinigų nėra

2010-03-25 23:59
Valytojai: valdžia viliasi, kad šiukšliną po žiemos miestą  sutvarkys gyventojai.
Valytojai: valdžia viliasi, kad šiukšliną po žiemos miestą sutvarkys gyventojai. / Avaldas Butkevičius

Nutirpus sniegui, mieste akis bado po žiemos likusio smėlio ir purvo krūvos, šunų ekskrementai, tačiau Kauno valdžia sako, kad šluoti nėra už ką.

"Gatvių ir šaligatvių tvarkymo paslaugų šiuo metu neužsakome, nes tam nėra pinigų", – savivaldybės tarybos kolegijos narius informavo Miesto tvarkymo skyriaus vedėjas Aloyzas Pakalniškis. Gatvėms, šaligatviams šluoti, kitoms miesto teritorijoms tvarkyti šiemet miesto biudžete buvo numatyta 5 mln. litų, tačiau lėšų neliko padengus 4,7 mln. litų kreditorinių įsiskolinimų už pernykščius darbus.

A.Pakalniškio teigimu, situaciją pataisytų asignavimų padidinimas, tačiau iš kur gauti lėšų miestui švarinti, kol kas nežinia. Svarstoma galimybė panaudoti 4 mln. litų iš Privatizavimo fondo, tačiau kol kas šis fondas beveik tuščias.

Meras Andrius Kupčinskas pripažįsta, kad gatvėse po žiemos susikaupė labai daug smėlio, tačiau mano, kad miestas nėra paliktas likimo valiai. Anot konservatoriaus, miestą valo mobiliosios brigados, finansuojamos iš Darbo biržos ir savivaldybės viešųjų darbų programos, o "Kauno švara" dirba mažesniu pajėgumu. "Toliau žiūrėsime, ką daryti. Gal talkas seniūnijose organizuosime. Tvarkai palaikyti norėtųsi daugiau pinigų, bet neprispausdinsi tų litų", – dūsavo A.Kupčinskas.

"Jeigu miestui valyti nėra pinigų, gal lėšos paskirstytos netinkamai", – suabejojo miesto tarybos narė socialdemokratė Orinta Leiputė. Ji teigė pati sulaukianti nepatenkintų miesto gyventojų skambučių, nes po žiemos susikaupusios šiukšlės ir šunų ekskrementai sukuria tinkamas sąlygas įvairių ligų sukėlėjams plisti. Kai saulė pašvies ir išdžiovins žemės paviršių, į orą sukils kietosios dalelės, kurios labai kenksmingos žmonių sveikatai.

Administracijos direktorius Vygantas Gudėnas pripažįsta, kad miestas negali būti šiukšlinas, tačiau kol kas neaišku, iš kur gauti lėšų jam tvarkyti.

"Tiek šunų ekskrementų ir visokių šiukšlių prie viešosios bibliotekos ir sporto halės dar neteko matyti. Sėdime apsišiukšlinę ir apsiš..., nes nėra pinigų, o meras patarėjui įdarbinti pinigų surado", – replikavo tarybos narys G.J.Furmanavičius.

Aleksoto, Panemunės ir Šančių seniūnijų teritorijas valo "Kelių remonto grupė", o likusias aštuonias seniūnijas – savivaldybės kontroliuojama "Kauno švara". Sutartį, kuri baigiasi birželį, su šiomis įmonėmis politikai nusprendė pratęsti, nes biudžete nenumatyta lėšų naujam konkursui skelbti ir laimėtojo teikiamoms paslaugoms apmokėti.

Miesto ūkio reikalais besirūpinantis vicemeras Steponas Vaičikauskas tikina, kad miestą valančios įmonės ir toliau švarins gatves, o pinigų žada rasti miesto biudžete. "Pernai kelis kartus perskirstėme biudžetą. Ir šiemet taip reikės daryti metų viduryje, todėl pinigų rasime. Valysime gatves, ir matysite, kaip jos kasdien gražėja", – optimistiškai žadėjo S.Vaičikauskas. Jis tikriausiai pamiršo, kad pernai miesto biudžetą reikėjo kelis kartus perskirstyti, nes nepavyko surinkti planuotų pajamų.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų