Į Vilnių sraigtasparnis atskraidino šešis žmones išgelbėjusio donoro širdį | kl.lt

Į VILNIŲ SRAIGTASPARNIS ATSKRAIDINO ŠEŠIS ŽMONES IŠGELBĖJUSIO DONORO ŠIRDĮ

  • 2

Sekmadienį Nacionalinis transplantacijos biuras sulaukė žinios, jog LSMUL Kauno klinikose užregistruotas potencialus donoras. Sulaukus viską nulemiančio donoro artimųjų sutikimo, buvo pradėtas donoro organų eksplantacijos procesas.

Transplantacijai tiko beveik visi galimi donoriniai organai ir audiniai: širdis, inkstai, kepenys ir ragenos. Donoro širdis pirmadienio popietę atskraidinta sraigtasparniu iš Kauno į Vilnių, taip ji skubiai pristatyta persodinimo operacijai. Tai jau ketvirtoji šiais metais širdies transplantacija.

Kaip rašoma pranešime, Nacionalinio transplantacijos biuro koordinatorių darbas suorganizuojant visą procesą truko daugiau kaip parą laiko. Atlikus laukiančių recipientų parinkimą, donoro širdis buvo pasiūlyta recipientui Vilniuje, o donoriniai inkstai, kepenys ir ragenos – recipientams Kaune, tad vienas donoras išgelbės net 6 sunkiai sergančių žmonių gyvybes.

Pirmadienio pavakarę, minučių tikslumu – 16.18 val., Vilniaus Santariškių eismo žiede nusileido Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų sraigtasparnis, kuriuo buvo atgabenta donorinė širdis. Organizuojant širdies transplancijos procesą, šio organo pergabenimui į kitą miestą ar šalį visada yra pasitelkiamas sraigtasparnis, kadangi širdies išemijos laikas itin trumpas, tad be galo svarbi kiekviena minutė. Recipientas širdies laukė beveik trejus metus, tad tinkamo transplantacijai organo atsiradimas šio paciento gyvenimą pakeis kardinaliai, tai prilyginama stebuklui, nes donorystė suteikia viltį gyventi. Kaip rašoma pranešime, ir visa tai dėka donoro artimųjų, kurie sunkiausią netekties valandą priėmė itin kilnų sprendimą – organus dovanoti sunkiai sergantiems žmonėms.

Šį kartą ypač reikšminga, jog transplantacijai tiko ir donoro kepenys, mat jos bus persodintos ypač sunkios būklės ligoniui, kuriam tai suteiks neįkainojamą viltį gyventi. Šiam recipientui išgelbėti Nacionalinis transplantacijos biuras skelbė paiešką ir kitose valstybėse, tačiau būtent sekmadienį registruoto efektyvaus donoro kepenys buvo tinkamos išgelbėti  jaunuolio gyvybę, kuriam ilgiau laukti tinkamo organo nebebuvo galima.

„Tokie atvejai, kai tinkamo donoro organo sulaukia ypač skubus recipientas, atskleidžia organų donorystės neįkainojamą vertę ir stebuklą, – sako Nacionalinio transplantacijos biuro direktorius Artūras Bagotyrius. – Transplantacijos laukiantiems žmonėms organai reikalingi ne rytoj, ne po mėnesio. Ji gelbėja gyvybes šiandien. Todėl kiekvienas efektyvus donoras yra be galo reikšmingas, kiekvienas teigiamas artimųjų apsisprendimas turi unikalią vertę.“

Per 2021 m. Lietuvoje jau atliktos trys širdies, devynios kepenų, 34 inkstų ir 26 ragenų transplantacijos. Dvejos inkstų transplantacijos buvo atliktos iš gyvo donoro. Nacionalinis transplantacijos biuras teigia, jog šiandien Lietuvoje daugiau nei 400 žmonių laukia organų donoro, jog gyventų sveikesnį ir produktyvesnį gyvenimą.

GALERIJA

  • Į Vilnių sraigtasparnis atskraidino šešis žmones išgelbėjusio donoro širdį
  • Į Vilnių sraigtasparnis atskraidino šešis žmones išgelbėjusio donoro širdį
Nacionalinio transplantacijos biuro nuotr.
Rašyti komentarą
Komentarai (2)

komentatorius

Nesupratau- šešis žmones išgelbėjusio donoro širdį-viena širdis išgelbėjo šešis žmones!?

kaunas

Tai panashu i hanibalizma. Zmogus ne amzinas.tai zino jau mokykloje mokiniai,;;Gydytoju darbas [transplantacijos ]operuojant yra unikali PRAKTIKA,taciau ar gyvens tas zmogus ??klaustukas. Zmogus -- laikinas ir turetu tureti galimybe mirti viena karta ,naturalu

SUSIJUSIOS NAUJIENOS