"Esame auksinėje vietoje ir mums ne kartą buvo leista suprasti, kad gimnazijos pastatas daug kam rūpi", – atvirai pripažino Kauno apskrities dailės gimnazijos direktorė Neringa Šiupinskienė.
Bando išnaudoti progą
Nuolat dėl išlikimo kovojančios Dailės gimnazijos bendruomenė nė minutės negali atsikvėpti, nes sprendimai dėl jos likimo buvo keičiami ne kartą, o visai neseniai paaiškėjo, kad ši unikali ugdymo įstaiga iki vasario 12 d. privalo atsisakyti turto kaip nereikalingo valstybei.
"Gavome iš ministerijos dokumentą, kuriame greta kitų punktų nurodyta, kad turime atsisakyti turto. Kam jis bus perduodamas, neaišku", – sutrikusi pasakojo Dailės gimnazijos direktorė.
Pradėjus apskričių viršininkų administracijų reformą diskutuota, ar Dailės gimnazija turėtų būti perduota Kauno miesto savivaldybei, ar tapti tiesiogiai pavaldi Švietimo ir mokslo ministerijai. Kauno valdžios atstovai ne kartą yra viešai pareiškę, kad miestas nebus pajėgus išlaikyti visų iš apskrities perduodamų įstaigų. Tarp tokių buvo minima ir Dailės gimnazija, kurioje vaikai nuo pirmos iki dvyliktos klasės mokosi pagal bendrojo lavinimo ir specialią meno programą.
Savivaldybė grasino uždaryti
"Sužinojome, kad J.Gruodžio konservatorija ir J.Naujalio muzikos gimnazija bus pavaldžios ministerijai, o mus ketinama perduoti savivaldybei. Toks mus į kitą lygį išskiriantis sprendimas nustebino", – neslėpė N.Šiupinskienė.
Įstaigos vadovė prasitarė jautusi spaudimą tiek iš savivaldybės, tiek iš apskrities. Jai primygtinai buvo siūloma Dailės gimnaziją sujungti su J.Naujalio muzikos gimnazija. Pasak N.Šiupinskienės, tai buvo pateikiama kaip vienintelė alternatyva išlikti.
"Ne kartą girdėjome pareiškimus susirinkimuose: kai tik perduos savivaldybei, uždarysime, nes jūs mums per brangūs. Ne paslaptis, kad daug kam rūpi Žaliakalnyje įsikūrusios gimnazijos pastatas", – įžvelgė mokyklos vadovė.
Ir toliau – neaišku
Trečiadienį savivaldybės tarybos kolegijos posėdyje už švietimą atsakingas vicemeras Algimantas Kurlavičius informavo, kad įsivėlė klaida ir Dailės gimnazija turėtų tapti pavaldi Švietimo ir mokslo ministerijai, o ne savivaldybei. Tolesnis jos likimas paaiškės kitąmet, kai bus parengta regioninių mokyklų koncepcija ir nustatytos tokių mokyklų finansavimo metodikos.
"Gal J.Gruodžio konservatorija ir J.Naujalio muzikos bei Dailės gimnazijos taps regioninės, o gal bus nuspręsta jas kaip nors sujungti", – svarstė Švietimo ir ugdymo skyriaus vedėjas Antanas Bagdonas.
N.Šiupinskienė neslėpė apmaudo, kad unikali ugdymo įstaiga, išugdžiusi ne vieną žymią Lietuvos asmenybę, dabar stumdoma kaip nebereikalinga. "Niekada nebuvo taip, kad galėtume dirbti ir rūpintis tik vaikais ir jų tobulėjimu. Nuolat turime kovoti dėl savo išlikimo", – prisipažino Dailės gimnazijos direktorė.
Vaidas Bacys, švietimo ir mokslo viceministras:
Šiuo atveju sprendžiame ne kokį nors konkretų atvejį, bet visų dailės ir muzikos – konservatorijų, gimnazijų – klausimą. Jas išskirsime į atskirą grupę. Norime pirmiausia perimti kaip pavaldžias ministerijai, o paskui spręsime ne kaip jas uždaryti, o kaip jos galėtų veikti toliau. Dėl turto – paprastai kalbame apie turto perdavimą steigėjui. Šiuo konkrečiu atveju nenoriu interpretuoti, nes nežinau, kiek kainuoja išlaikyti tos gimnazijos pastatus, kiek vaikų ten mokosi. Reikėtų išsamiau susipažinti su dokumentais, nes protokolas dėl pavaldumo kito keletą kartų.
Naujausi komentarai