Ketvirtadienį sostinėje pradedamas šildymo sezonas: gyventojams teks nemenkai patuštinti pinigines | kl.lt

KETVIRTADIENĮ SOSTINĖJE PRADEDAMAS ŠILDYMO SEZONAS: GYVENTOJAMS TEKS NEMENKAI PATUŠTINTI PINIGINES

Ketvirtadienį, spalio 7 dieną, Vilniuje bus pradėtas šildymo sezonas, kurio kainos nemenkai patuštins gyventojų pinigines.

Trečiadienio rytą surengtoje spaudos konferencijoje, kurią transliavo delfi.lt, Vilniaus vicemeras Valdas Benkunskas ir bendrovės „Vilniaus šilumos tinklai“ direktorius Gerimantas Bakanas pasidalijo vilniečiams svarbia informacija apie artėjantį šildymo sezoną ir išaugusias jo kainas.

Viena priežastis, kodėl taip nutiko, esą yra praėjusių metų žiemos šalčiai, dėl kurių buvo ištuštintos dujų saugyklos, kurių pildymas atsilieka nuo grafiko. „Ženkliai pabrango dujos, brangsta biokuras. Pabrango du kartus lyginant su praėjusių metų laikotarpiu. „Vilniaus šilumos tinklai“ negali daryti jokios įtakos pasaulinėms kainoms, bet reaguojama ir ieškoma būdų, kaip sušvelninti šią situaciją Vilniuje“, – kalbėjo G. Bakanas.

Pasak jo, jei Vilniuje butų laiku pastatyta kogeneracinė jėgainė – 2020 metų pabaigoje, tokios situacijos šiandien esą nebūtų. „Pagal mūsų prognozes, 50 kv. m. renovuotame name sąskaita už šildymą bus 22 eurai, nerenovuotame – apie 38 eurai“, – sakė pašnekovas.

Pateiktais duomenimis, dujų, įskaitant ir biokurą, kainos augimas šildymo sąskaitoje sudaro 76 proc. – 8 proc. sudaro pridėtinės vertės mokestis (PVM) ir 16 proc. sudaro pastoviosios sąnaudos – įmonės atlyginimas, remontai.

Kaip skelbia ELTA, Vilniaus vicemero teigimu, sąskaitos už šildymą spalį, bus apie 60 proc. didesnės lyginant su praėjusių metų spaliu.

„Nuo rytojaus (ketvirtadienio – aut. past.) Vilniuje pradedamas visuotinis šildymo sezonas. (...) Galima kalbėti apie spalio ir lapkričio mėnesio kainas, kur jau žinome, už kiek įmonė pirks dujas. Spalio mėnesio sąskaitos bus, aišku, didesnės, lyginant su praėjusių metų spalio mėnesiu. Gali būti didesnės apie 60 proc., priklausomai nuo šilumos suvartojimo“, – kalbėjo Vilniaus vicemeras.

V. Benkunskas pristatė, kad nuo lapkričio savivaldybė siūlys šildymo kainą fiksuoti ties 35 proc.

„Nuo lapkričio, matant dujų kainų tendencijas ir augimą, „Šilumos tinklai“ su Vilniaus miesto savivaldybe pasiūlys gyventojams fiksuoti kainos augimą. (...) Vilniuje gyventojams pasiūlysime fiksuoti 35 proc. kainų augimą, lyginant su praeitų metų atitinkamo mėnesio kainomis“, – kalbėjo V. Benkunskas.

Pasak jo, vilniečiams bus pasiūlytos kelios alternatyvos: pasibaigus šildymo sezonui susidariusį skirtumą sumokėti iškart kaip „tryliktą sąskaitą“, mokėjimus paskirstyti per penkis šiltojo sezono mėnesius iki kito šildymo sezono arba išdėstyti per trejus metus.

„Pabaigus šildymo sezoną, kai žinosim, koks tas bendras procentas arba kokia yra bendra suma virš tų 35 proc., individualiai su kiekvienu gyventoju bus galima pasiūlyti tą sumą padengti. Čia galimos bus kelios opcijos“, – tikino V. Benkunskas.

„Mes negalim pasakyti, kokia bus ta galutinė suma po šildymo sezono, nes dar nežinom, kokia situacija bus šalčiausiais mėnesiais, kai tų dujų gali reikėti daugiausiai ir kokia ta kaina bus“, – pridūrė Vilniaus vicemeras.

ELTA primena, kad Vyriausybė trečiadienį svarstys panašią priemonę sustabdyti šilumos kainų augimą gyventojams. Dujų šildymui kainai pakilus iki 30 proc. kaina gyventojams daugiau nebekils. Energetikos ministerija prognuozuoja, kad žiemą dujų kaina šildymui kils 83 proc. Dėl šios priemonės Vyriausybė galutinai apsispręsti kitą savaitę.

Rašyti komentarą
Komentarai (1)

Jo,

Laikas ir Klaipedai pradeti sildyma ,jau visur salta nors kambarį su sildytuvu ir pasildai ,bet viso buto neisildysi

SUSIJUSIOS NAUJIENOS