Kompensacijoms už šildymą Vilniuje – apie 1,5 mln. eurų | kl.lt

KOMPENSACIJOMS UŽ ŠILDYMĄ VILNIUJE – APIE 1,5 MLN. EURŲ

  • 2

Daugiau kaip 16 tūkst. vilniečių jau pasinaudojo kompensacijomis už būsto šildymą – iki spalio 31 d. kompensuota apie 1,3 mln. eurų šildymo išlaidų.

Ar priklauso šildymo kompensacija, sostinės gyventojai gali pasitikrinti pasinaudodami skaičiuokle www.spis.lt.

„Kompensacijos už būsto šildymą  gavėjų skaičius dar šiemet gali išaugti iki 22 tūkst. ir kompensacijoms 2021-aisiais skirsime apie 1,7 mln. eurų, o nuo 2022-ųjų sausio pasikeitus būsto šildymo kompensacijų apskaičiavimo metodikai, dėl kompensacijų galės kreiptis dvigubai daugiau vilniečių (iki 30 tūkst.). Savivaldybė šildymo kompensacijoms papildomai skirs iki 5 mln. eurų“, – sako Vilniaus savivaldybės Socialinių išmokų skyriaus vedėja Ieva Paberžienė.

Informacija apie kompensacijas pateikiama Vilniaus savivaldybės interneto svetainės www.vilnius.lt skiltyje „Socialinė parama”. Prašymus gyventojai gali teikti elektroniniu būdu www.spis.lt,  tel. 8 700 35545, el. paštu sis@vilnius.lt arba atvykus į Klientų aptarnavimo centrą Konstitucijos pr. 3 (tik su galimybių pasu).

Vilniečiai gali pasinaudoti būsto šildymo kompensacija nepriklausomai nuo naudojamo šildymo būdo, t. y.  tiek būstą šildant centralizuotai, tiek kitos rūšies kuru (malkomis, anglimi, dujomis ar pan.), taip pat kompensacija geriamojo vandens ir karšto vandens išlaidoms.

Butų savininkai, gaunantys būsto šildymo kompensaciją, gali kreiptis ir dėl teisės į kredito ir palūkanų apmokėjimą nustatymo daugiabučio namo modernizavimo atveju. Be to, mažinant dėl pasaulinio dujų kainų brangimo išaugusių šildymo išlaidų naštą gyventojams Vilniaus šilumos tinklai suteikia galimybę pasinaudoti mokėjimų atidėjimo galimybe.

Skiriant kompensacijas, laikinai (dėl ekstremalios situacijos) turimas turtas nevertinamas. Gyventojams gali būti grąžintos praėjusių dviejų mėnesių būsto šildymo išlaidų kompensacijos. Jei šildymo kompensacija nepriklauso ar jos nepakanka, finansinę naštą galima sumažinti atidedant mokėjimus.

Rašyti komentarą
Komentarai (2)

geriau

šituos pinigus nukreiptų ES direktyvai įgyvendinti šilumos skaitiklių įrengimas kiekvienam paslaugos gavėjui, bet tada ne į tą kišenę paklius? geriau turėti suknistai palaidą sistemą vadinamą centralizuotų šildymu ir vaidinti besirūpinančiais socialiai remtinais žmonėmis ir kompensuoti iš jų pačių padidėjusių mokesčių? bet geriau ne visada yra atskiriems geriau, ypač tiems kurie daro nusikaltimą prieš rinkėjus

negaila

Vilniaus savivaldybė eilinį kartą įkiš ranką į valstybės biudžetą, kad paimti pinigų kompensacijoms už piktybiškai aplaidžių pastatų administratorių sukeltus šilumos nuostolius daugiabučiams. Tokia praktika ypač įsigalėjo prie Šimašiaus. Pas mus name per pačius šalčius namą administruojanti įmonė pradėjo kažkokius remonto darbus, kuriuos turėjo baigti iki rudens. Paliekamos atviros laiptinės durys, atviri langai, kažkas betonuojama. Į Šimašiaus Vilniaus savivaldybę net neverta kreiptis, nes apart pasityčiojimo vis tiek nieko nesulauksi.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS