Lietuvos nacionalinis muziejus palaiko taikių protestų dalyvius Baltarusijoje | kl.lt

LIETUVOS NACIONALINIS MUZIEJUS PALAIKO TAIKIŲ PROTESTŲ DALYVIUS BALTARUSIJOJE

  • 2

Rugpjūčio 23-iąją, sekmadienį, Lietuvos nacionalinis muziejus, išreikšdamas palaikymą taikių protestų dalyviams Baltarusijoje ir prisidėdamas prie „Laisvės kelio“ iniciatyvos, kviečia nemokamai apsilankyti parodoje „Pažadinti: Gedimino kalne rastų sukilėlių istorija“ ir prisiminti, kaip lietuvių, lenkų ir baltarusių tautos kartu kovojo už laisvę 1863–1864 m.

Buvusioje Abiejų Tautų Respublikos teritorijoje 1863–1864 m. vyko plataus masto sukilimas siekiant išsivaduoti iš Rusijos imperijos priespaudos. Tai kovingiausias nacionalinio ir socialinio išsivadavimo sąjūdis XIX a. Rusijos imperijoje. Žūtbūtinėse kovose dalyvavo įvairių luomų ir tautybių atstovai, tarp jų lietuviai, lenkai ir baltarusiai.

Su šūkiu „Už jūsų ir mūsų laisvę“ ši herojiška sukilėlių karta tarsi įkūnijo dviejų epochų susidūrimą: idiliškos Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės idėjos bei senųjų vertybių žlugimą ir užgimstančių modernių tautų nepriklausomybės bei laisvėjančios visuomenės viziją.

Paroda „Pažadinti: Gedimino kalne rastų sukilėlių istorija“ veikia buvusios areštinės pastate (T. Kosciuškos g. 1). Jame 1863–1864 m. kalėjo daugiau kaip 1000 politinio pasipriešinimo dalyvių, iš kurių aštuoni vėliau nužudyti Lukiškių aikštėje, o jų kūnai slepiant nuo visuomenės buvo užkasti ant Gedimino kalno. Prieš trejus metus atrasti sukilėlių palaikai praėjusių metų rudenį buvo iškilmingai palaidoti. Jų istoriją pasakojančioje parodoje informacija pateikiama lietuvių, anglų, lenkų ir baltarusių kalbomis.

Parodos lankymas rugpjūčio 23 d. yra nemokamas, tačiau, esant dideliam lankytojų skaičiui, jų srautai gali būti ribojami.

Rašyti komentarą
Komentarai (2)

tulpes@lrpk.lt

O tai ka jusu susmirdusiai penktai ozio kolonai daryti po to kai Ciaburaskos ultimatumas isseko????

tulpes@lrpk.lt

Ax jau pradejote skirstyti, taikius protestu dalyvius , nuo ne taikiu protestu dalyviu. Kokie dar ateityje skirstymai nusimato?????

SUSIJUSIOS NAUJIENOS