Meras ragina didinti baudas už nelegalų medžių kirtimą: sunku rasti didesnį absurdą | kl.lt

MERAS RAGINA DIDINTI BAUDAS UŽ NELEGALŲ MEDŽIŲ KIRTIMĄ: SUNKU RASTI DIDESNĮ ABSURDĄ

Nors Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius apie žalos atlyginimą už Ševčenkos gatvėje be leidimo dar sausį nupjautus medžius komentuoti atsisakė, tačiau dar kartą paragino didinti baudas už nelegalų medžių kirtimą. Anot jo, absurdiška, kad Lietuvoje leidimo nukirsti medį suma prilysta baudai už nelegalų jo kirtimą.

„Apie šitą situaciją tikrai nepakomentuosiu, nes nežinau paskutinių duomenų, ir specialistai tikrai pakomentuos, bet diskusija dėl to, kokia turi būti bauda už nupjautą medį, vyksta ne pirmą mėnesį, ne pirmus metus“, – penktadienį žurnalistams teigė R. Šimašius, kartu pridurdamas, kad dėl baudų didinimo kiek anksčiau kreiptasi į Aplinkos ministeriją.

„Mes esame taryboje priėmę tvarką, pagal kurią baudos numatytos bent dešimt kartų didesnės negu nacionaliniu mastu visoje Lietuvoje. Aš labai linkiu, ir aplinkos ministras lyg ir pažadėjo, bet tarp pažado ir veiksmo dar yra nemažas tarpas, nes veiksmas neįvyko, kad vis dėlto bus padidintos baudos už medžių kirtimą“, – pridūrė Vilniaus miesto meras.

Medžių kirtimas bent jau miestų centruose turi tapti prabanga netgi legaliai tai darant, o nelegaliai dabar turi būti labai rimtos pasekmės.

R. Šimašius piktinasi, kad pagal Lietuvoje galiojančius įstatymus leidimo nukirsti medį suma prilygsta baudos sumai, kurią tektų sumokėti už nelegalų jo kirtimą. Todėl, anot jo, jei Aplinkos ministerija nesiims veiksmų, šis klausimas turėtų būti paliktas savivaldybėms.

„Medžių kirtimas bent jau miestų centruose turi tapti prabanga netgi legaliai tai darant, o nelegaliai dabar turi būti labai rimtos pasekmės. Kol kas didesnio absurdo negu kad Lietuvoje yra sunku surasti, nes ar tu medį nupjausi legaliai, gavęs leidimą, ar nelegaliai, bauda yra tokia pati, kokia sumokama už pjovimą pagal leidimą. Lygiai taip pat absurdas, kad nupjovus medį miesto centre nelegaliai, ar nupjovus viduryje miško – bauda yra tokia pati. Yra labai paprastas sprendimas ir dar kartą galiu ir viešai kreiptis į ministrą, (...) arba palikite savivaldybėms nustatyti, arba nustatykite baudas, kad būtų iš tikrųjų labai aišku, kad nelegalus medžių kirtimas yra rimtas reikalas, o ne šiaip tik centus susimokėti reikalaujantis reikalas“, – pažymėjo R. Šimašius.

ELTA primena, kad bendrovė „Rewo“, T. Ševčenkos gatvėje vystanti projektą „Skvero namai“, greta esančiame valstybiniame sklype savavališkai, neturėdama leidimo, nukirto tris brandžius medžius.

Savivaldybės teigimu, po įžūlaus medžių pašalinimo be leidimo su įmone buvo pradėtas dialogas. Iš pradžių įmonė žadėjo atlyginti žalą svaresniu nei baudos dydis finansiniu indėliu ir papildomais želdinimo darbais, tačiau vėliau dialogas nutrūko ir iki šiol jokių susitarimų nepasiekta. 

Pagal šiuo metu Vilniaus miesto savivaldybėje galiojančius naujų medžių sodinimo, priežiūros ir susijusių darbų įkainius, bendrovei, neteisėtai nukirtusiai medžius, atlyginti žalą Vilniaus savivaldybei kainuotų 117 359 eurus.

Rašyti komentarą
Komentarai (6)

Edas

Vilniaus Pinokis !

Pidoraskos ir pasalpiniai valstieciai

Lietuvos miskai ne taip jau senai uzeme virs 60% bendro ploto. . Dabar vos 30% teliko, kai Latvija ir Estija apie 60%. Todel garantuotai uzdrausti bent koki kirtima ir medienos eksporta

Nežiniukams

Naujai įbėgėliai į Lietuvą subėgo po vasario pabaigos. Dauguma jų alergiški ne tik medžiams, žiedadulkės ar riešutais. Jūs ties kiekvienu nukurstu medžiu kabinkit sąskaitas kiek naujieji įbėgėliai nemokamai barščių kibirų išsrėbė su rinktine grietine, kiek klykė rėkė kad duokit tik naujai įbėgusioms ir kartu įvesties nežinia kieno vaikams, duokit nemokamas vietas sanatorijose ir medicinos paslaugas nes naujai įbėgusios pakeliui pabendravo artimiau ne tik su įvairių rasių ir tautybių kareiviška bet ir išmėgino zoofilijos linksmybes Duokit dar medžių nusipirkt ką? Laužus jos kūrens ir kažkiek pasišildys Nes kai lauke beveik 15 laipsnių šilumos jos vis dar su žieminiu garderobu. Mąstykite. Jei nors viena bent kiek normalesnė būtų, būtų pasirinkusi Turkijos kryptį ...suvažiavo sulaukė vis tas pats baudas, kurio niekam nereikia. Gavome atliekas ...gal bent ravėti runkelių laukų tiks?
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS