Miesto širdyje – vėl mirtinas dūris Pereiti į pagrindinį turinį

Miesto širdyje – vėl mirtinas dūris

2009-11-02 23:59
Egzekucija: užpuolikai su auka susidorojo prie pat įeigos į tuo metu veikusį naktinį klubą "Metelica", kurio apsaugininkai pagalbos rankos neištiesė.
Egzekucija: užpuolikai su auka susidorojo prie pat įeigos į tuo metu veikusį naktinį klubą "Metelica", kurio apsaugininkai pagalbos rankos neištiesė. / Antano Slavinsko nuotr.

Naktį iš penktadienio į šeštadienį Kauno miesto širdimi tituluojamoje Laisvės alėjoje, naktinio klubo "Metelica" prieigose, tarp vyriškių kilęs konfliktas baigėsi vieno jų žmogžudyste.

Kaip pranešė policijos departamentas, peilio dūriais pasibaigęs kivirčas ties Laisvės alėjos 46A namu kilo apie 2.45 val. Anot teisėsaugininkų, vienas vyras peiliu smogė kol kas nenustatytos tapatybės maždaug 25–30 metų oponentui ir šį smarkiai sužalojo.

Dėl durtinės žaizdos kirkšnyje greitosios pagalbos medikai nukentėjusįjį skubiai nuvežė į ligoninę. Nepaisant reanimacijoje dirbusio medicinos personalo pastangų, šeštadienį vakare, apie 19.30 val., jo gyvybė užgeso.

Pirminiais duomenimis, peiliu ginkluoto žudiko auka tapęs vyras mirė smarkiai nukraujavęs. Nuo dūrio į šlaunies sritį jis smarkiai nukraujavo ir prarado sąmonę, kurios neatgavo ir būdamas medikų globoje.

Neatmetama prielaida, kad tiek nužudytasis, tiek ir jo budeliu tapęs asmuo tąnakt galėjo linksmintis naktiniame klube "Metelica". Dažnai tokiais atvejais, kilus tarpusavio nesutarimams, pasilinksminimo vietų lankytojai santykių išsiaiškinti išprašomi į lauką. Pareigūnai sako tai tiksliai nustatysiantys per tolesnį tyrimą.

Oficialiai nepatvirtintais duomenimis, žudiko auka tapęs jaunas vyras prieš nelaimę buvo kone prievarta apsaugininkų išprašytas laukan. Vos tik jam išėjus, prie pat naktinio klubo "Metelica" durų, auką pasitiko maždaug penki agresyviai nusiteikę priešininkai. Kodėl nelaimėlis sukėlė tokį jų priešiškumą, neaišku.

Pripuolę prie aukos, sužvėrėję mušeikos pradėjo jį negailestingai talžyti. Viskas vyko vos už poros metrų nuo stiklinių naktinio klubo durų. Iš ant jų nurodyto darbo laiko aiškėja, kad naktį iš penktadienio į šeštadienį rusiškos muzikos repertuaru garsėjanti pasilinksminimų vieta dirbo iki 6 val. ryto.

Viduje buvę apsaugininkai galėjo nesunkiai matyti, kas dėjosi lauke, tačiau panašu, kad jų pagalbos žiauriai sumuštas, o vėliau ir peiliu subadytas vyras nesulaukė. Apie jam surengtą egzekuciją prie pat įeigos į klubą "Metelica" liudijo ant grindinio likusios ryškios kraujo žymės.


Policija prašo pagalbos

Ikiteisminį tyrimą dėl žmogžudystės pradėję Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato kriminalistai prašo visuomenės pagalbos bandant nustatyti nužudytojo tapatybę. Pareigūnai taip pat ragina atsiliepti liudytojus, mačiusius tąnakt tarp vyriškių kilusį konfliktą bei jo dalyvius ir galinčius suteikti tyrimui vertingos informacijos. Policija prašo skambinti šiais telefono numeriais: 303 450 arba 112 (visą parą).

Nužudytasis – maždaug 25–30 metų, apie 170–175 cm ūgio, vidutinio kūno sudėjimo, rausvų plaukų. Lemtingą vakarą jis buvo apsirengęs juodu džemperiu ir juodomis džinsinėmis kelnėmis, avėjo tamsius sportinius batelius.


Kriminalinis Laisvės alėjos dosjė

Jaunuolių švaistymaisi peiliais, pasibaigiantys žmogžudystėmis Laisvės alėjoje, – nebe naujiena, o "Metelica" – ne pirmas naktinis klubas, kurio prieigos apšlakstytos beprasmiškai pralietu krauju.

2009 m. vasarį panašiomis aplinkybėmis Laisvės alėjos viduryje, ties 67-uoju namu, buvo atimta gyvybė devyniolikmečiam studentui. Netrukus teisėsaugininkai sulaikė šiuo brutaliu nusikaltimu įtariamus du kauniečius – vienąkart jau teistą aštuoniolikmetį ir pilnametystės dar nesulaukusį jo bičiulį. Abu įtariamieji anksčiau daug kartų bausti administracine tvarka.

2007-ųjų gruodį pora neblaivių dvidešimtmečių kauniečių naktiniame klube "Siena" susistumdė su dviem Balbieriškio gyventojais. Pastariesiems išėjus laukan, agresyviai nusiteikę užpuolikai juos pavijo ir pradėjo mušti bei badyti peiliu.

Tąkart iš užsienio šventėms į Lietuvą sugrįžęs ir pas vaikystės draugą Kaune svečiavęsis 23-ejų Tadas V. mirė iškart, o jo bičiuliui Donatui U. peilio ašmenys buvo įsmigę vos porą centimetrų nuo širdies, tačiau tragiškos baigties jis išvengė.

Už pastarąjį nusikaltimą teisiamųjų suole atsidūrę du kauniečiai šių metų liepą išgirdo teismo nuosprendį – Deividas Vonžodas už grotų privalės praleisti 17 metų, o jo bendras Edgaras Zapustas kalės penkerius metus.

Visvaldas Legkauskas, Vytauto Didžiojo universiteto bendrosios psichologijos katedros lektorius, socialinių mokslų daktaras

Kalbant apie tokio pobūdžio nusikaltimus, visų pirma, lemiamas veiksnys – alkoholis, kuris padidina agresiją. Jei žmogus nebūtų išgėręs, jis galvotų vienaip, o kitu atveju galvoja kitaip.

Antras dalykas, į kurį turėtume atkreipti dėmesį, – jau nebe psichologinis, o daugiau sociologinis, teisinis ar kultūrinis veiksnys. Turiu galvoje tai, kad klubų apsauga, susidūrusi su klientų konfliktais, stengiasi tai spręsti išstumdama konfliktuojančias šalis iš klubo ribų, kad vėliau pasiteisintų, esą "ne mūsų reikalas, kas vyksta ne klube". Taip ir įvyksta tokie nusikaltimai.

Čia jau reikėtų įstatymiško, teisinio sprendimo. Atsižvelgiant į tai, kad įvyksta daug nelaimių, manau, kad jau būtų laikas apie tai pagalvoti. Jei apsaugininkai taptų atsakingi už konfliktus, kurie prasideda klube, o baigiasi kitur, tada galbūt šios srities darbuotojai paieškotų kitokių būdų konfliktams spręsti, nei vien tik išmesti žmones laukan ir žiūrėti, kaip jie vienas kitą žaloja. Juk dažniausiai būna būtent taip. Beje, už tai irgi numatyta teisinė atsakomybė, kuri Baudžiamajame kodekse įvardyta kaip palikimas be pagalbos, kai gresia pavojus žmogaus gyvybei.

Kalbant apie patį įtūžį ir jo pasekmes, konflikto atveju, kaip kare, norėdamas laimėti vykstant nesutarimams tarp dviejų šalių, kiekviena iš jų pasitelkia bet kokias turimas priemones – daugiau žmonių, ginklų ar kitų žeidžiančių daiktų. Nieko nuostabaus – žmonės visada taip darė ir, deja, visada taip darys.

Paprastai agresija neturi ribų ir, laikui bėgant, tik dar labiau intensyvėja. Jeigu jūs trenkėte, kita pusė rėš atgal, bet nesulaikys jūsų ir jūs duosite dar kartą, o tada priešininkas vėl duos atgal. Ir tai tęsis, kol leis jėgos. Galiausiai atsiranda noras duoti taip, kad kitą kartą į tokią situaciją nepatektum ir prie tavęs daugiau nelįstų. Deja, daug kas suvokia, kad priešininkas tikrai nebelįs, jei bus negyvas. Kai ta spiralė, einanti žemyn, įgauna pagreitį, įvykių baigtis yra tik atsitiktinumas, bet ne taisyklė.

Ar aš pats jaučiuosi saugus Kaune ir Laisvės alėjoje? Puikiai žinau, kad saugumą lemia ne vieta, o patys žmonės. Saugumas priklauso nuo paties tavęs. Jei nori jaustis saugus, reikia žiūrėti, kur vaikštai. Paradoksalu, bet, pavyzdžiui, žmonės labai daug sportuoja arba nešiojasi ginklus, kad būtų saugesni, tačiau dėl to tampa tik mažiau saugūs. Juk būtent jie ir pakliūva į panašius įvykius, nes peržengia savisaugos ribas, eina ten, kur gali būti rizikinga.

Skaitytojo komentaras internete:

Klubo apsauga ir administracija nemoka dirbti savo darbo. Prie durų buvo sumuštas ir nužudutas žmogus, o konfliktas prasidėjo dar viduje. Darbuotojai viską matė, bet nieko nedarė. Jiems buvo nusispjauti. Žmogus gulėjo be sąmonės, visas kruvinas, o darbuotojai apie tai žinojo ir net greitosios pagalbos neiškvietė. Kai pakvietėme, kad padėtų, jie atsakė, kad tai – ne jų reikalas. Jeigu ne mes, jis būtų miręs. Ar gali apsaugininkai būti tokia neatsakingi? Ar administratorė gali būti tokia kvaiša? O gal darbuotojai – išvien su nusikaltėliais?

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų