Netinkamai sostinės kiemus prižiūrintiems rangovams grasina baudomis | kl.lt

NETINKAMAI SOSTINĖS KIEMUS PRIŽIŪRINTIEMS RANGOVAMS GRASINA BAUDOMIS

Vilniuje savivaldybės teritorijų priežiūros ir seniūnijų specialistai tikrina šaligatvių ir kiemų priežiūrą, fiksuodami šimtus pažeidimų. Už vis dar nevalytas po snygio, ar netinkamai išvalytas teritorijas rangovams gresia nemenkos baudos.

Esant itin nepalankioms oro sąlygoms, pėsčiųjų zonų priežiūra yra sudėtinga, kadangi reikia nuvalyti ir pabarstyti beveik 4 mln. kv. m siekiantį plotą. Tačiau pagal savivaldybės keliamus priežiūros reikalavimus darbai paskutinėmis dienomis, kai snygis jau baigėsi, nebuvo vykdomi kokybiškai: tam tikrose vietose – sniegas nukastas, tačiau nepabarstyta smėlio mišiniais, o tam tikrose vietose – nei barstoma, nei nukasamas sniegas.

Visos miesto tvarkančios įmonės yra įsipareigojusios tinkamai vykdyti miesto priežiūrą. Pėsčiųjų takais ir kiemais rūpinasi trys įmonės Vilniaus mieste. Dviračių takų, šaligatvių ir kitų kietųjų dangų, kurias prižiūri Vilniaus miesto savivaldybė žiemą yra per 4 mln. kvadratinių kilometrų. Tai yra plotas, kurį įmonės turi nuvalyti nedelsiant. Ypač svarbūs čia ir privažiavimai prie atliekų konteinerių kiemuose.

„Miestas yra suskirstytas į 5 teritorijas, kuriose dirba trys teritorijas tvarkančios įmonės. Kiekviena jų turi apie 50-100 aplinkos tvarkymo mechanizmų. Tačiau kai yra tokia situacija ir reikia atsikasti šaligatvius, įmonės nuomojasi techniką papildomai. Technikos tikrai yra pakankamai daug“, – sako Vilniaus miesto savivaldybės Miesto tvarkymo ir aplinkos apsaugos skyriaus vedėjas Gintautas Runovičius.

Jo teigimu, šiuo metu skaičiuojama, kiek buvo ir tebėra neatitikimų, įmonėms bus skirtos baudas įmonėms“, – sako G. Runovičius. Jis taip pat prideda, kad dar vyksta skaičiavimai, todėl konkretūs baudų dydžiai turėtų paaiškėti artimiausiu metu.

Artimiausiu metu bus skelbiamas naujas teritorijas tvarkančių įmonių konkursas, kurio metu bus atsižvelgta į tai, kaip įmonėms anksčiau sekėsi užtikrinti tvarką.

Pasak savivaldybės administracijos vyriausiosios patarėjos Daivos Mikulskienės, prie kiemų tvarkymo netrukus prisidės ir pagal Užimtumo didinimo programą dirbsiantys žmonės. Šiai programai šiemet numatyta skirti net apie pusė milijono eurų. Seniūnijos planuoja įdarbinti 118 žmonių. Iš jų 110 dirbs pagalbiniais darbininkais, 10 žmonių bus įdarbinti aplinkos gerinimo specialistais, o 6 darbuotojai taps bendruomenių organizavimo specialistais.

Pirmiausia dabar bus dirbama ten, kur labiausiai reikės valyti sniegą – ten, kur nepravažiuoja transportas prie atliekų konteinerių, gal dar kur labai sudėtingos nenuvalytos ar nevalomos vietos ir jas galima rankomis nuvalyti. Visa tai bus derinama bus su savivaldybės Miesto tvarkymo ir aplinkos apsaugos skyriumi.

GALERIJA

  • Netinkamai sostinės kiemus prižiūrintiems rangovams grasina baudomis
  • Netinkamai sostinės kiemus prižiūrintiems rangovams grasina baudomis
S. Žiūros nuotr.
Rašyti komentarą
Komentarai (2)

Rici

Tai ko laukiat,nesitvarko-bauda.Ir taip kiekvieną dieną.

Bardakas

Justiniškėse nei kiemai, nei pėsčiųjų takai, nei šaligatviai, nei laipteliai nenukasti, nenuvalyti, nepabarstyti. Slidu. Kiemsargių nematyti, jokios dirbančios technikos nėra.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS